Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 10 • L 10
13C
Czw
13C
Pt
14C
Sob
14C
Nd
8C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIEdukacyjny tramwaj zwany pożądaniem będzie jeździł po Bydgoszczy
Tramwaj zwany pożądaniem
09.05.2017 | 11:40

Edukacyjny tramwaj zwany pożądaniem będzie jeździł po Bydgoszczy

Bezpieczne zachowania seksualne, choroby przenoszone drogą płciową. Takie tematy poruszane będą w... tramwaju!

Na zdjęciu: W tramwaju...

Fot. IFMSA-Poland.

19 maja  w Bydgoszczy specjalnie przygotowany na ten cel tramwaj będzie  jeździł przez 5 godzin na trasie Las Gdański – Bałtycka. Jazdę tym niecodziennym środkiem lokomocji  umilać będą najlepsi DJ’e oraz członkowie IFMSA-Poland. Zespół edukatorów składać się będzie ze świetnie przygotowanych studentów  medycyny , którzy pełnią funkcję Konsultantów Bezpiecznych Zachowań Seksualnych.

W Polsce z każdym rokiem przybywa osób, które o swoim zakażeniu HIV oraz innych zakażeniach przenoszonych drogą płciową nie zdają sobie sprawy. Podejmując ryzykowne zachowania seksualne i nie zabezpieczając się w odpowiedni sposób stanowią oni najniebezpieczniejszą grupę. Właśnie z myślą o nich przygotowana została akcja „Tramwaj zwany pożądaniem”, która dzięki swojej oryginalności  ma szansę zmienić sposób myślenia, przemodelować podejmowane zachowania oraz zazwyczaj negatywne nastawienie do wykonywania testów w kierunku HIV .

Celem przedsięwzięcia, będącego dziełem Studentów z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland,   będzie zwrócenie uwagi społeczeństwa na niezwykle ważny aspekt, jakim jest zdrowie reprodukcyjne oraz na edukację społeczną z zakresu profilaktyki zakażeń chorobami przenoszonymi drogą płciową, w szczególności zakażeń HIV.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do młodych osób stanowiących obecnie grupę wśród, której zakażenie szerzy się najszybciej. Przede wszystkim ze względu na częściej podejmowane zachowania ryzykowne i brak świadomości możliwych konsekwencji swoich czynów. Główną przyczyną tego stanu upatrujemy w ogromnych brakach w podstawowej wiedzy na temat chorób przenoszonych drogą płciową wśród polskiego społeczeństwa.

Oprócz tramwaju pojawią się dwa stanowiska informacyjne z materiałami edukacyjnymi, naklejkami z adresem najbliższej placówki, w której można wykonać bezpłatny test na HIV oraz darmowymi prezerwatywami. Ponadto konsultanci zorganizują quiz podczas, którego uczestnicy będą mogli się sprawdzić stan swojej wiedzy na temat  profilaktyki HIV/AIDS, innych chorób przenoszonych drogą płciową, poprawnego używania prezerwatywy oraz testowania w kierunku HIV.

Powiązane treści