H 14 • L 14
25C
32C
34C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportElana wypunktowała Chemika. Torunianie z pucharem
Chemik Bydgoszcz - Elana Toruń - JW (2)
13.06.2018 | 19:35

Elana wypunktowała Chemika. Torunianie z pucharem

Na zdjęciu: Rewanżowy mecz finału Okręgowego Pucharu Polski odbył się w środę na Glinkach.

Piłkarze Elany Toruń wygrali drugi mecz finałowy Okręgowego Pucharu Polski i zdobyli trofeum.

Elana, która do spotkania przystępowała z trzybramkową zaliczką z ubiegłego tygodnia, od początku meczu częściej utrzymywała się przy piłce, choć początkowo Chemik potrafił z kontrataku zagrozić bramce torunian. W 23. minucie po skutecznym strzale Daniela Ciechańskiego goście wyszli na prowadzenie, a tuż przed przerwą ten sam zawodnik podwyższył na 2:0.

W II połowie wynik długo nie zmieniał się, a na boisku działo się niewiele. W ostatnim kwadransie do siatki jednak dwa razy trafił Mateusz Stąporski, a goście wygrali 4:0.

Chemik Moderator rozegra w tym sezonie jeszcze trzy mecze. Pierwszy z nich – i ostatni na Glinkach – w sobotę z Chełminianką.

Finał Okręgowego Pucharu Polski (II mecz)
CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ – ELANA TORUŃ 0:4 (0:2)
Daniel Ciechański 21′, 44′, Mateusz Stąporski 77′, 81′

Chemik Moderator: Fabiszewski – Czajka (80′ Żeglarski), Frasz, Raszka, D. Włosiński, Osiński, Żurowski, Maziarz, Kot, Babiarz (57′ Nowak), Kawałek (72′ Dąbek).