Metropolia BydgoskaBydgoszczSportEmocje w Łuczniczce. Bydgoscy siatkarze lepsi od BBTS-u Bielsko-Biała [ZDJĘCIA]
Łuczniczka Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała_PlusLiga_Sacharewicz - Andrzej Biernacki
16.02.2018 | 22:50

Emocje w Łuczniczce. Bydgoscy siatkarze lepsi od BBTS-u Bielsko-Biała [ZDJĘCIA]

Pojedynek w Łuczniczce rozstrzygnął się po tie-breaku.

Na zdjęciu: Mateusz Sacharewicz zdobył 22 punkty, z czego aż 10 blokiem.

W poprzednim meczu we własnej hali z Espadonem Szczecin, bydgoscy siatkarze prowadzili 2:0, ale rywal odrobił straty i wywiózł z Bydgoszczy punkt. W dzisiejszym starciu z BBTS-em, to zawodnicy Łuczniczki w imponującym stylu odrobili stratę i wydarli zwycięstwo.

Dla obu drużyn stawka tego pojedynku miała kluczowe znaczenie. – Mecze drużyn na dole ligowej tabeli będą teraz wywoływać więcej emocji, niż na jej górze – przyznał przed meczem statystyk BBTS-u. Bielszczanie zajmowali ostatnie miejsce w tabeli, zaś Łuczniczka plasowała się na czternastym miejscu, ale w pierwszym meczu tych dwóch ekip pod Dębowcem bydgoski zespół nie ugrał nawet seta. – Punktów potrzebujemy niczym tlenu – mówił szkoleniowiec bydgoszczan Jakub Bednaruk.

Dwa pierwsze sety na swoją korzyść rozstrzygnęli przyjezdni. W pierwszym secie, ich bohaterem był Piotr Łukasik, który w końcówce skończył ważne ataki. Bielszczanie mieli w niej aż 59% skuteczności w ataku i 76% przyjęcia dokładnego, a bydgoszczanie w tych rubrykach zanotowali 40% skuteczność w ataku i ledwie 29% przyjęcia. W drugiej partii, BBTS prowadził od początku, ale potem gospodarze ruszyli do odrabiania strat i prowadzili nawet 20:17, ale w końcówce to zespół z Bielska-Białej zagrał skuteczniej. Przede wszystkim w bloku, gdzie aż sześć razy udało im się zablokować ataki bydgoszczan.

Dziesięciominutowa przerwa podziałała mobilizująco na bydgoski zespół. Cichym bohaterem spotkania był rozgrywający Krzysztof Bieńkowski, który dał znakomitą zmianę za Edgardo Goasa. – Muszę z Edim porozmawiać, bo on za bardzo chce brać ciężar gry na siebie – mówił na gorąco po meczu trener bydgoskich siatkarzy. Jakub Bednaruk komplementował grę Bieńkowskiego. – Wszedł w trudnym momencie i nam tę grę uspokoił i poukładał – dodał Bednaruk. Jednak pierwsze skrzypce w bydgoskim zespole grał Mateusz Sacharewicz, który aż dziesięciokrotnie w całym meczu blokował ataki rywali.

Z kolei wściekły po meczu był szkoleniowiec bielskiego zespołu. – Od trzeciego seta zaczęliśmy popełniać proste błędy i podaliśmy rękę bydgoskiemu zespołowi, który w tie-breaku zagrał znakomicie – przyznał Paweł Gradowski. Dla bielszczan była to dziesiąta z rzędu porażka w PlusLidze.

Łuczniczka ma przed sobą teraz serię spotkań z zespołami z czołówki tabeli. W przyszłą sobotę (24.02), bydgoszczanie udadzą się do Kędzierzyna-Koźla, na mecz z ZAKSĄ (17:00).

PLUSLIGA – FAZA ZASADNICZA – 21. KOLEJKA – 16.02.2018 R.
ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ – BBTS BIELSKO-BIAŁA 3:2 (22:25, 23:25, 25:19, 25:14, 15:9)

ŁUCZNICZKA: Goas, Ananiev 17, Sacharewicz 22, Filipiak 22, Gorczaniuk 14, Szalacha 6 oraz A. Kowalski (libero),  Gryc, Bieńkowski 1, Bobrowski.

BBTS: Maciończyk, Łukasik 20, Siek 6, Krikun 13, Tarasow 15, Cedzyński 10 oraz Marek (libero), Jaglarski (libero), Peacock, Bucki 6, Piotrowski, Skowroński 1, Janeczek 1.

Sędziowali: Marcin Herbik, Tomasz Janik.
Komisarz PlusLigi: Krzysztof Szmydyński.
Widzów: 1370.
MVP meczu: Mateusz Sacharewicz (Łuczniczka Bydgoszcz)

PLUSLIGA – WYNIKI 21. KOLEJKI
Onico Warszawa – Dafi Społem Kielce 3:2 (25:15, 23:25, 25:21, 15:25, 15:10)
Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 15:25, 23:25)
GKS Katowice – Espadon Szczecin 3:1 (22:25, 25:14, 25:23, 25:18)
Cerrad Czarni Radom – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:20, 21:25, 16:25, 18:25)
Indykpol AZS Olsztyn – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (29:27, 25:16, 19:25, 24:26, 29:27)
MKS Będzin – Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 20:25, 23:25)
Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 25:20, 25:21)