Bydgoszcz
24C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 24 • L 24
25C
Czw
27C
Pt
12C
Sob
14C
Nd
15C
Pon
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportEnea Astoria Bydgoszcz ponownie zwycięża. Na turnieju w Inowrocławiu
Astoria, Mateusz Fatz
11.09.2017 | 11:13

Enea Astoria Bydgoszcz ponownie zwycięża. Na turnieju w Inowrocławiu

Astoria zwyciężyła we wszystkich spotkaniach i wygrała turniej o Puchar Prezydenta Miasta Inowrocław.

Na zdjęciu: Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Paweł Śpica.

Fot. Krystian Janik

W miniony weekend w Inowrocławiu odbył się turniej o puchar prezydenta miasta. W imprezie udział wzięły 3 drużyny: tamtejsza Noteć, KK Parkji Lublana (Słowenia) oraz Enea Astoria Bydgoszcz.

Na turnieju bydgoszczanie rozegrali dwa spotkania i oba wygrali. Podopieczni Konrada Kaźmierczyka mają więc serię sześciu kolejnych zwycięstw z rzędu.

W piątek Astoria zagrała ze słoweńskim KK Parkji Lublana, która składa się praktycznie z samych młodych zawodników. Czarno-Czerwoni przegrali pierwszą połowę 26:49. W drugiej części spotkania dzięki skutecznej celności udało się odrobić straty i wygrać ją 54:18, co w rezultacie dało zwycięstwo w meczu 90:67 (21:29, 15:20, 30:7, 24:11). W tym meczu nie tylko imponowała ofensywa bydgoszczan, lecz również defensywa, która mogła podobać się widzom.

W niedzielę drużyna Konrada Kaźmierczyka zmierzyła się z Notecią Inowrocław. Przed ostatnią kwartą „Asta” przegrywała dwudziestoma punktami, ale później po raz drugi w tym turnieju bydgoszczanie pokazali, że potrafią walczyć do końca  W ostatniej kwarcie zerwali się do walki i  wygrali  spotkanie trzema punktami – 81:78 (19:16, 29:13, 20:19, 10:33). . pokazali swój charakter i to, że potrafią walczyć do końca. Tym samym Enea Astoria została zwycięzcą turnieju, a najlepszym graczem wybrano Pawła Śpicę.

Bydgoscy koszykarze rozegrają swój kolejny mecz sparingowy już w środę o godzinie 16:30. Ich rywalem będzie Polfarmeks Kutno. W sobotę zaś zmierzą się  z Biofarmem Basket Poznań o godzinie 19:00. Oba spotkania odbędą się w Artego Arenie, a wstęp tradycyjnie będzie bezpłatny.

Powiązane treści