Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 3 • L 3
1C
Wt
2C
Sr
5C
Czw
10C
Pt
7C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportEuropejski Festiwal Lekkoatletyczny już za tydzień. Będzie się działo!
festiwal lekkoatletyczny, paweł wojciechowski, marika popowicz, marlena morton - ST
25.05.2017 | 23:49

Europejski Festiwal Lekkoatletyczny już za tydzień. Będzie się działo!

W przyszłym tygodniu w Bydgoszczy rywalizować będą lekkoatleci.

Na zdjęciu: Paweł Wojciechowski jest w dobrej formie przed kluczowymi startami.

Fot. ST

Wielkimi krokami zbliża się Europejski Festiwal Lekkoatletyczny. W następny czwartek Stary Rynek opanują kulomioci, a dzień później rywalizacja przeniesie się na stadion.

Głównym faworytem konkursu kulomiotów, który rozpocznie się o godz. 18 na Starym Rynku, będzie Konrad Bukowiecki. Dzień później rywalizacja przeniesie się na stadion Zawiszy, gdzie odbędzie się trzynaście konkurencji. W tym roku zdecydowaną większość stanowić będą biegi, gdyż lekkoatleci mają oszczędzać murawę przed zbliżającymi się młodzieżowymi mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Na 100 metrów pobiegną m.in. Barbara Pierre, Ewa Swoboda, Marika Popowicz-Drapała i Anna Kiełbasińska, a w biegu na 600 m Joanna Jóźwik spróbuje pobić rekord Polski.

Faworytem w skoku o tyczce będzie Paweł Wojciechowski. W ubiegłym roku konkurs odbył się na Wyspie Młyńskiej, a bydgoszczanin zajął trzecie miejsce. Miniony sezon nie był jednak dla zawodnika Zawiszy udany. – Dopiero w tym roku w hali przyszło przebudzenie, ale nie ma co rozpamiętywać. Teraz forma jest już dobra i głównym celem są mistrzostwa świata – mówi Wojciechowski.

W czasie festiwalu bydgoskim kibicom zaprezentuje się też Marlena Morton. Pochodząca z Krakowa 22-latka będzie chciała podczas festiwalu wywalczyć kwalifikację na młodzieżowe mistrzostwa Europy, które w lipcu odbędą się na stadionie Zawiszy. Morton zaczynała od skoku wzwyż, ale z czasem wybrała bieg przez płotki. – W skoku wzwyż startuję już tylko na akademickich mistrzostwach Polski, żeby zdobyć punkty dla mojej uczelni i do stypendium – mówi zawodniczka, która rywalizować będzie m.in. z Karoliną Kołeczek i Klaudią Siciarz.

Organizatorzy zachęcają grupy zorganizowane do przyjścia na stadion i kibicowania bydgoskim sportowcom. – Ja właśnie jako dziecko na trybunach zamarzyłam, żeby wystartować – wspomina początki swojej kariery Marika Popowicz-Drapała. Początek festiwalu o godz. 18. Wstęp na oba wydarzenia bezpłatny. Ponadto, kibice będą mogli nabyć wejściówki na lipcowe mistrzostwa Europy do lat 23 w promocyjnej cenie.

Powiązane treści