Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 9 • L 9
14C
Wt
12C
Sr
19C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleEwakuacja w Zielonych Arkadach. Wiemy, co było przyczyną alarmu
Zielone Arkady Bydgoszcz
21.06.2018 | 11:24

Ewakuacja w Zielonych Arkadach. Wiemy, co było przyczyną alarmu

Na zdjęciu: Centrum handlowe Zielone Arkady został ewakuowane.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

W czwartek przed południem otrzymaliśmy informację od jednego z zaniepokojonych Czytelników o ewakuacji centrum handlowego Zielone Arkady. Straż pożarna potwierdza – klienci i pracownicy opuścili galerię.

Informację o ewakuacji budynku mieszczącego się przy Wojska Polskiego pojawiły się ok. godz. 11:00. Stanowisko kierowania komendanta miejskiego PSP potwierdza, że doszło do zdarzenia. – Klienci zostali wyprowadzeni przez pracowników galerii – informują strażacy. – Doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Sytuacja jest już opanowano i nikomu nie zagraża niebezpieczeństwo – wyjaśniają.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze takie zdarzenie w Zielonych Arkadach. W marcu dwoje dzieci uaktywniło przyciski alarmowe, zmuszając do przyjazdu trzy zastępy straży pożarnej. Wówczas także klienci byli ewakuowani. Jak wtedy informowali strażacy, młodzi sprawcy po wciśnięciu przycisków uciekli z miejsca zdarzenia.

Aktualizacja: W czwartek po południu zarządca galerii wydał oświadczenie:

„21 czerwca br. około godz. 11.00 w centrum handlowym Zielone Arkady wystąpiła awaria instalacji elektrycznej jednego z urządzeń systemu chłodniczego. W trosce o bezpieczeństwo klientów została przeprowadzona ewakuacja, która przebiegła sprawnie. Automatycznie zostały powiadomione służby bezpieczeństwa. System chłodniczy funkcjonuje już prawidłowo i nie ma żadnego zagrożenia dla klientów i pracowników Zielonych Arkad. Centrum handlowe w niedługim czasie zostało ponownie otwarte.”

Podobne wpisy

Powiązane treści