Bydgoszcz
9C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 9 • L 9
8C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
8C
Pon
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleFabryka papierosów na bydgoskim osiedlu
tyton6
21.07.2016 | 11:38

Fabryka papierosów na bydgoskim osiedlu

Jej lokalizacje poznali policjanci.

Na zdjęciu: Policjanci zabezpieczyli m.in. ok. pół tony krajanki tytoniowej.

Fot. materiały prasowe / KWP Bydgoszcz

W ubiegłą środę (19 lipca) policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali mężczyzn podejrzanych o prowadzenie nielegalnej wytwórni papierosów. Fabryka mieściła się w  garażu znajdującym się przy jednym z domów na bydgoskim Szwederowie. 

Policjanci wkroczyli na teren posesji, którą wcześniej wytypowali jako miejsce lokalizacji nielegalnej wytwórni papierosów. Ich trop okazał się słuszny. W dwóch samochodach zaparkowanych na terenie posesji oraz w znajdującym się obok garażu było blisko pół tony krajanki tytoniowej oraz 12 000 sztuk papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy.

Zatrzymano trzech mężczyzn. Jeden z nich został przesłuchany w charakterze świadka, a dwóch pozostałych mężczyzn w wieku 43 i 33 lat usłyszało zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Grozi im do 3 lat więzienia lub kara wysokiej grzywny.

Policjanci wstępnie oszacowali, że w wyniku tego przestępczego procederu Skarb Państwa mógł ponieść straty na blisko pół miliona złotych (ponad 480 tys. zł.)

Powiązane treści