Metropolia BydgoskaBydgoszczSportFalstart Polonii i horror BKS-u. Ruszyła IV liga
BKS Bydgoszcz piłka nożna
11.08.2018 | 21:58

Falstart Polonii i horror BKS-u. Ruszyła IV liga

Na zdjęciu: BKS Bydgoszcz zdobył punkt na inaugurację IV ligi.

Polonia Bydgoszcz przegrała na inaugurację zmagań w IV lidze z Pomorzaninem Toruń. Beniaminek rozgrywek wygrał z biało-czerwonymi aż 4:0.  Lepiej spisał się Budowlany KS, choć zwycięstwo uciekło mu w ostatnich minutach gry.

Polonia nieźle zaczęła mecz, ale nie udokumentowała tego, zaś w 22 minucie torunianie objęli prowadzenie. Krótko przed przerwą gospodarze podwyższyli na 2:0, zdobywając bramkę z kontrataku po rzucie rożnym bydgoszczan. Polonia mogła strzelić gola kontaktowego już minutę później, ale wypożyczony z Chemika Wiktor Dąbek trafił w słupek. Po zmianie stron Polonia miała kolejne okazje, gdy uderzali Dąbek, Przemysław Januszewski i Tomasz Sarnowski (po akcji Dąbka). Wszystkie trzy sytuacje miały miejsce w pierwszych ośmiu minutach II połowy, ale zamiast w końcu dopiąć swego bydgoszczanie w 55. minucie stracili trzecią bramkę. Na nieco ponad kwadrans przed końcem Pomorzanin strzelił kolejnego gola i ostatecznie wygrał z Polonią aż 4:0.

Znacznie bardziej wyrównany przebieg miał mecz BKS-u Bydgoszcz z Lechem Rypin. Podopieczni Zbigniew Sieradzkiego objęli prowadzenie już w 8. minucie, gdy do bramki trafił Rafał Kostkowski. Jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższył Paweł Dudzik, ale w drugiej połowie lechici szybko zdobyli bramkę kontaktową, a na kwadrans przed końcem wyrównali. Wtedy jednak BKS od razu odpowiedział golem Kacpra Sapy. To jednak nie wystarczyło, bo w 83. minucie Radosław Fodrowski strzelił na 3:3, ustalając wynik meczu.

W środę Polonia podejmie Pogoń Mogilno, która wygrała na inaugurację z Wisłą Nowe 4:0. Budowlany KS pojedzie do Izbicy Kujawskiej.

1. kolejka IV ligi
POMORZANIN TORUŃ – POLONIA BYDGOSZCZ 4:0 (2:0)

bramki: Miłosz Kwiatkowski (dwie), Kamil Góral, Oskar Balcerowicz.
Polonia (skład wyjściowy): Kmiecik – Sarnowski, Gołata, Twardowski, Kościecha, Grzegorek, Ekwueme, Januszewski, Born, Dąbek, Melnyk.

BKS BYDGOSZCZ – LECH RYPIN 3:3 (2:0)
bramki: Rafał  Kostkowski, Paweł Dudzik, Kacper Sapa – Radosław Rybka, Paweł Lewandowski, Radosław Fodrowski.