Bydgoszcz
1C
Opady
97% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 1 • L 1
-0C
Wt
-2C
Sr
0C
Czw
-2C
Pt
-3C
Sob
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIFałszywy alarm bombowy w województwie. Policja złapała sprawcę zamieszania
fałszywy alarm bombowy włocławek
14.04.2018 | 21:25

Fałszywy alarm bombowy w województwie. Policja złapała sprawcę zamieszania

Mężczyzna w momencie zatrzymania był nietrzeźwy.

Na zdjęciu: Zatrzymanie sprawcy fałszywego alarmu przez policję.

Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

W sobotę o godzinie 17:30 mundurowi z Włocławka otrzymali zgłoszenie o podłożeniu bomby w jednym z bloków mieszkalnych. Alarm okazał się fałszywy.

Informacja o ładunku wybuchowym, który rzekomo miał znajdować się w budynku przy ulicy Chopina, postawiła na nogi policjantów. Na miejsce natychmiast wysłano patrol minersko-pirotechniczny, a także wszystkie służby ratownicze. Funkcjonariusze przy użyciu psa tropiącego przeszukali obiekt – nie znaleźli jednak żadnej bomby.

Policja rozpoczęła poszukiwania sprawcy fałszywego alarmu. Kilkanaście minut później na osiedlu Południe zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który zadzwonił do dyżurnego z informacją o ładunku wybuchowym. Badanie wykazało, że w swoim organizmie miał 2 promile alkoholu. Mundurowi przetransportowali go do policyjnego aresztu.

Za wywołanie fałszywego alarmu 49-latkowi grozi kara ośmiu lat pozbawienia wolności. Warto dodać, że to kolejny tego typu przypadek w regionie – na początku kwietnia policjanci z Bydgoszczy zatrzymali 52-latka, który poinformował mundurowych o bombie pod Pałacem Kultury i Nauki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Poinformował bydgoską policję o bombie… pod Pałacem Kultury. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu

Powiązane treści