Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 8 • L 6
7C
Nd
9C
Pon
8C
Wt
8C
Sr
7C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIFałszywy kurier złapany! Usłyszał ponad dwadzieścia zarzutów oszustw
zatrzymanie_falszywy_kurier_KWPBydgoszcz
02.03.2018 | 21:12

Fałszywy kurier złapany! Usłyszał ponad dwadzieścia zarzutów oszustw

- Sprawa jest rozwojowa. Niewykluczone, że poszkodowanych osób jest więcej - mówią policjanci.

Na zdjęciu: 23-latek spod Kwidzyna wspólnie ze swoim rówieśnikiem oszukiwali ludzi z całego regionu "na kuriera".

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z Torunia zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który wspólnie z kompanem od kilku tygodni miał oszukiwać ludzi, wyłudzając towary pod pretekstem zabrania ich przez kuriera. – Oszuści działali na terenie całego województwa, ale niewykluczone, że także poza regionem – mówią śledczy.

Ta teza jest o tyle uzasadniona, że zatrzymany 23-latek pochodzi spod Kwidzyna. Jego wspólnik, rówieśnik, pochodzi z kolei z tego miasta. Choć nie udało się go jeszcze ująć, kryminalni twierdzą, że jest to kwestia czasu. – Znamy już jego personalia – mówi podinsp. Wioleta Dąbrowska z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Scenariusz wszystkich oszustw był bliźniaczo podobny i stosowany od co najmniej pierwszej połowy stycznia. Pierwszy przypadek polegał na wyłudzeniu wartego kilka tysięcy złotych laptopa, którego ofertę sprzedaży mężczyźni znaleźli na jednym z portali aukcyjnych. – Jeden z nich dzwonił do sprzedającego, udając zainteresowanie kupnem. Następnie twierdził, że ma znajomego kuriera, który dostarczy mu towar, za który zapłaci w gotówce przy odbiorze – relacjonuje Dąbrowska. Schemat powtarzali wielokrotnie. Ginęły między innymi: drogi sprzęt komputerowy, opony oraz felgi znanych firm, a także artykuły gospodarstwa domowego oraz elektronarzędzia. Niewykluczone, że także w Bydgoszczy, gdzie od kilkunastu dni również pojawiały się informacje o fałszywym kurierze odbierającym paczki.

Na ten moment policjanci postawili zatrzymanemu na Rubinkowie 23-latkowi dwadzieścia jeden zarzutów oszustw. Ale na tym przestępczy katalog może się nie zamknąć. Wiadomo, że para oszustów działała w różnych miastach województwa kujawsko-pomorskiego. – Niewykluczone, że poszkodowanych jest więcej – podkreśla podinsp. Dąbrowska.

Toruńscy funkcjonariusze wspólnie z prokuraturą zamierzają wnioskować o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

 

 

 


Powiązane treści