71% wilgotność
Wiatr: 8km/h WSW
H 13 • L 11
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportFaworyt do mistrzostwa pokonany! Pałac wygrał z Grot Budowlanymi Łódź
Pałac-Bielsko Biała_SG (18)
02.12.2018 | 17:07

Faworyt do mistrzostwa pokonany! Pałac wygrał z Grot Budowlanymi Łódź

To czwarta z rzędu wygrana bydgoskich siatkarek w LSK.

Na zdjęciu: Siatkarki Pałacu cieszą się z czwartego w tym sezonie ligowym zwycięstwa z rzędu i to za trzy punkty.

Bydgoskie siatkarki już w pełni zapomniały o słabym starcie ligi. Podopieczne Piotra Mateli notują serię czterech spotkań z rzędu, dzisiaj wygrały w Łodzi.

Pięć spotkań – pięć wygranych. Taki był bilans Grot Budowlanych przed tym spotkaniem. Obie drużyny były klasyfikowane w górnej połówce ligowej tabeli. Pałac poprawił swoją sytuację trzema zwycięstwami z rzędu w ostatnich meczach (3:2 z Enea PTPS-em Piła, 3:1 z Energą MKS-em Kalisz i 3:0 z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała), a warto nadmienić że w inauguracyjnym meczu podopieczne Piotra Mateli grały już w Łodzi. W starciu z ŁKS-em Commercecon przegrały, ale wywiozły cenny punkt.

INFORMACJE Z PAŁACU I CHEMIKA W NASZYM SERWISIE – SIATKÓWKA BYDGOSZCZ

Bydgoszczanki w starciu z czołowym zespołem LSK i wskazywanym jako jeden z tych, który może powalczyć o mistrzostwo kraju zagrały bardzo dobrze, choć początek spotkania na to nie wskazywał. Zawodniczki Pałacu miały problem z blokiem rywalek (zdobyły w pierwszym secie cztery punkty w tym elemencie gry). Zwracał na to uwagę podczas jednej z przerw trener Piotr Matela. I zawodniczki z Bydgoszczy w końcówce doprowadziły do remisu (19:19, 21:21), a w zaciętej końcówce były skuteczniejsze i wygrały ją 26:24.

Drugi set wyraźnie należał do miejscowych. W łódzkiej drużynie brylowała serbska atakująca Jovana Brakocević, która w całym meczu zdobyła 30 punktów i do tego nękała bydgoskie przyjmujące serią udanych zagrywek. Trener Matela ratował się zmianami, na parkiecie pojawiły się m.in. Małgorzata Andersohn czy Joanna Kuligowska, ale to łodzianki dominowały na parkiecie.

Dwie kolejne odsłony przyniosły kibicom ogrom emocji. W Pałacu znakomicie spisała się Tamara Gałucha, która zagrała po raz pierwszy w tym sezonie. Jej wejście wniosło dużo dobrego do ofensywy bydgoskiej drużyny. Atakująca zdobyła w tych dwóch partiach 12 punktów, walnie przyczyniając się do triumfu zespołu. Nerwowo zrobiło się w końcówce czwartego seta. Pałac prowadził w nim 24:20, ale rywalkom udało się obronić trzy piłki meczowe (za sprawą Brakocević – skuteczny atak i dwa asy serwisowe), jednak w decydującej akcji łodzianki kompletnie się pogubiły w obronie.

W przyszły weekend Pałac zagra o ligowe punkty we własnej hali. W Łuczniczce, bydgoskie zawodniczki podejmą KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a to spotkanie rozpocznie się o 16:00.

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 7. KOLEJKA – 2.12.2018 R.
GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ – BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ 1:3 (24:26, 25:15, 23:25, 23:25)

GROT BUDOWLANI: Stoltenborg 2, Urban 8, Śmieszek 3, Brakocević-Canzian 30, Babicz 8, Pencova 13 oraz Stenzel (libero), Tobiasz 2, Bączyńska, Polańska 1.

PAŁAC: Mazurek 2, Fedusio 6, Ziółkowska 11, Polak-Balmas 14, Krzywicka 16, Misiuna 10 oraz Jagła (libero), Andersohn, Gałucha 12, Kuligowska.

Sędziowali: Maciej Maciejewski, Grzegorz Sołtysiak.