Bydgoszcz
24C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 24 • L 24
25C
Czw
27C
Pt
12C
Sob
14C
Nd
15C
Pon
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIFerie w mieście. Jak można je spędzić?
IMG_7198 (Copy)
26.01.2017 | 12:34

Ferie w mieście. Jak można je spędzić?

Propozycji na spędzenie wolnego czasu jest kilka.

Na zdjęciu: Korzystanie ze stoku narciarskiego uzależnione będzie od pogody. / zdjęcie ilustracyjne

Fot. SG / archiwum

Aktywnie czy spokojnie – niezależnie od zamiaru spędzenia zbliżających się ferii zimowych, każdy bydgoski uczeń powinien znaleźć coś dla siebie. Atrakcji w Bydgoszczy na pewno nie zabraknie.

ZOBACZ TEŻ: Na nartach i czymkolwiek [ZDJĘCIA]

Fanów sportu na pewno ucieszy możliwość darmowych wejść na przyszkolne baseny i lodowisko działające przy SP nr 65 przy ul. Duracza 7. Podobnie, jak w ubiegłych latach, z takiej opcji będą mogli skorzystać uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych funkcjonujących na terenie Bydgoszczy. Bezpłatne wejścia dostępne będą od 30 stycznia do 12 lutego w dni robocze od otwarcia obiektu do godz. 14:00. Warunkiem skorzystania z tej możliwości będzie okazanie legitymacji szkolnej.

Po przedstawieniu tego dokumentu będzie można również za darmo korzystać z wyciągu na stoku narciarskim w Myślęcinku, który będzie czynny, jeśli pozwolą na to warunki pogodowe. Oferta bezpłatnych wejść adresowana jest do osób poniżej 19 roku życia i aktywna jedynie od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-12:00.

Niezależnie od pogody w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” będzie można skorzystać z innych atrakcji. Są to zajęcia edukacyjne dla dzieci, jazda konna oraz warsztaty, gry i zabawy organizowane w ramach kolonii i półkolonii. Więcej o atrakcjach w Myślęcinku przeczytasz TUTAJ 

Od 30 stycznia do 5 lutego w Centrum Handlowym Focus przy ulicy Jagiellońskiej odbędzie się druga edycja Piłkarskich Ferii. Zapisane drużyny stoczą ze sobą walkę o zwycięstwo w turniejach piłkarskich organizowanych w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy I-III gimnazjum). Oprócz tego każdy będzie mógł spróbować swoich sił w rywalizacji z grupą R-Style w trakcie tzw. wolnych dni (wtorek, 31 stycznia; czwartek, 2 lutego oraz sobota, 4 lutego), kiedy boisko będzie ogólnodostępne w godzinach 12:00-18:00.

Atrakcji nie zabraknie również w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Specjalnie dla dzieci w wieku 6-12 lat odbywać się będą bezpłatne warsztaty w dniach 31.01 – 03.02, 7-10.02. Tematyka zajęć będzie związana z wystawami prezentowanymi w muzeum. Spotkania posłużą popularyzowaniu i promocji kultury wśród młodych odbiorców.

Powiązane treści