Bydgoszcz
1C
Słonecznie
74% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 1 • L 1
8C
Wt
12C
Sr
9C
Czw
15C
Pt
18C
Sob
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIFerie zimowe: Oby były bezpieczne… [ZDJĘCIA POKAZU RATOWNICTWA]
IMG_8139 (Copy)
30.01.2017 | 13:02

Ferie zimowe: Oby były bezpieczne… [ZDJĘCIA POKAZU RATOWNICTWA]

Dzieciaki w Myślęcinku uczyły się zachowań w sytuacjach niebezpiecznych.

Na zdjęciu: Przećwiczono sytuację: Dzieci poszły się poślizgać na zamarzniętym jeziorze...

Fot. Stanisław Gazda

Dzieci spędzające ferie w Bydgoszczy miały dziś w  Myślęcinku możliwość zobaczenia pokazu ratownictwa wodnego. Wzorem lat ubiegłych, Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wspólnie ze Strażą Miejską w Bydgoszczy przygotowały go w ramach akcji pn. „Bezpieczna zima”.

Pokaz prowadzili policjanci Zespołu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych przy współpracy ze Strażą Pożarną i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Bydgoszczy. I choć przygotowany został z myślą o zorganizowanych grupach najmłodszych, w Myślęcinku pojawili się także rodzice, którzy specjalnie na tę okazję przywieźli ze sobą swoje pociechy.

Tak jak jedna z mam, która przyjechała do Myślęcinka z  siedmioletnią córką i pięcioletnim synem.

-Szukałam czegoś ciekawego i interesującego i znalazłam informację o dzisiejszej akcji. Nie zastanawiając się długo załadowałam dzieciaki do samochodu i przyjechałam tutaj. Bo to, co maluchy mogą zobaczyć uczy odpowiedzialności, dostarcza wiedzy, jak się nie zachowywać oraz jak postępować w przypadku gdyby doszło do nieszczęścia. Mam nadzieję, że dzisiejszy pokaz będzie dla moich dzieci zarówno nauką, jak i przestrogą, którą zapamiętają na długo.

Powiązane treści