Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 22 • L 22
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaFestiwal Beergoszcz już niedługo. A z nim – masa atrakcji
beergoszcz konferencja - ST
28.04.2016 | 09:47

Festiwal Beergoszcz już niedługo. A z nim – masa atrakcji

Na zdjęciu: Konferencja zapowiadająca festiwal odbyła się w Kraftodajni.

Fot. ST

Już za nieco ponad tydzień wszyscy miłośnicy złotego trunku spotkają się w Bydgoszczy. Stanie się to za sprawą drugiej edycji Festiwalu Piwa Rzemieślniczego Beergoszcz.

W Polsce funkcjonuje już około 120 browarów rzemieślniczych, a z miesiąca na miesiąc jest ich coraz więcej. Liczbę domowych piwowarów szacuje się na ponad 50 tys. osób. Wraz z nastaniem tzw. piwnej rewolucji powstał festiwal Beergoszcz. Pierwsza edycja odbyła się we wrześniu, a kolejna planowana jest na 6-8 maja w hali Łuczniczka.

– Wrześniowy festiwal pokazał, że w Bydgoszczy jest potencjał, aby robić takie imprezy. W tym roku zanotujemy duży skok jakościowy, będą panele dyskusyjne, czołowe postaci świata piwa w Polsce, 35 browarów i food trucki, czyli jak to się fajnie mówi – „szamochody” – opisuje Michał Piotrowski z Centrum Targowego Pomorza i Kujaw, organizatora Beergoszczy.

Osoby, które zdecydują się odwiedzić festiwal będą mogły nie tylko skosztować piwa, ale też dowiedzieć się, jak ten napój powstaje (cały, ośmiogodzinny proces zostanie pokazany przez Bydgoskich Piwowarów) i dlaczego w niczym nie ustępuje szlachetnym trunkom jak wino czy whiskey. W hali Łuczniczka swoje stanowiska będą miały też m.in. Centrum Gier Pegaz wraz z kierunkiem humanistyka 2.0 z UKW, Cybermachina oraz Barber Shop.

Ułatwić korzystanie z festiwalowych atrakcji ma aplikacja, która zostanie przygotowana specjalnie na tę okazję przez Jacka Modrakowskiego i Filipa Demczewskiego z serwisu polskikraft.pl. Program na telefony z systemem operacyjnym android umożliwi zaplanowanie wizyty, przypominanie o poszczególnych atrakcjach oraz dostarczy szczegółowych informacji na temat browarów i food trucków. Na razie aplikacja zostanie wydana w pilotażowej wersji, choć – jak zdradził Piotrowski – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego już jest zainteresowany wsparciem twórców i dostosowaniem aplikacji do potrzeb odbiorców zagranicznych.

Kolorytu Beergoszczy na pewno dodadzą specjalne szkło festiwalowe oraz piwo festiwalowe pod nazwą John Limon przygotowane przez browar Hopium. Do dyspozycji gości będą także Doradcy Piwni.

Bilet wstępu na jeden dzień kosztuje 10 zł. Karnet można nabyć za 20 zł.

piątek, 6 maja
16:00 Otwarcie bram Festiwalu
16:30-17:00 Prelekcja: Oferta analityczna Zakładu Biotechnologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy dla przemysłu browarniczego – dr hab. inż. Grzegorz Kłosowski prof. nadzw. UKW, dr Dawid Mikulski.
17:00-17:30 Prelekcja: Jak wielkie marzenie zaspokaja wielkie pragnienie, czyli jak doskonałe piwo wzbudza zainteresowanie, skupia uwagę, wywołuje działanie i daje satysfakcję – o marketingu w małym browarze – dr inż. Małgorzata Gotowska
18:00-18:45 Kto warzy w Polsce? Historia polskiego draftu – Marcin Stajewski, piwowar Browaru Wąsosz.
19:00 – 19:30 O piwowarstwie domowym – Wiktor Staszewski, Browar GZUB
20:00 Oficjalne otwarcie Festiwalu z udziałem Michała „Docenta” Marandy. Prezentacja piwa festiwalowego, szkła festiwalowego i gadżetów
21:00 Występ zespołu Mostom Street Band
22:00 Występ DJ Thecompressjah
23:00 Zamknięcie bram I dnia festiwalu.
Przez cały dzień do dyspozycji uczestników festiwalu czynna będą Strefy Gier Pegaz i Cybermachina, stoisko VR BIBA z technologią wirtualnej rzeczywistości oraz Fotobudka.

7 maja, sobota
11:00 – Otwarcie bram festiwalu
11:15 – Rozpoczęcie warzenia piwa przez Bydgoskich Piwowarów Domowych
11:30-13:00 – Otwart panel degustacyjny dla początkujących
12:00 Rozpoczęcie prac komisji konkursowej I Beergoskiego Konkursu Piw Domowych
13:00-14:00 – Foodpairing, czyli piwo lubi zjeść
14:00-18:00 – Barber Shop Bydgoszcz – nieodpłatne usługi pielęgnacji brody
15:00-15:45 – Zalety i sposoby wykorzystywania płynnych drożdży w browarach domowych
16:00 – 16:45 – Spokojnie to tylko piwo
17:00-17:30 – Aplikacja Polski Kraft
18:00-19:30 – Pub Quiz – konkurs o piwie i nie tylko
20:00-20:15 – Ogłoszenie wyników I Beergoskiego Konkursu Piw Domowych
20:30 – Kujawsko Pomorskie na tle piwnej rewolucji w Polsce
21:30 – Występ zespołu Factor 8.
22:30 Występ DJ Thecompressjah
23:00 Zamknięcie bram II dnia festiwalu.
Przez cały dzień do dyspozycji uczestników festiwalu czynna będą Strefy Gier Pegaz i Cybermachina, stoisko VR BIBA z technologią wirtualnej rzeczywistości oraz Fotobudka.

8 maja, niedziela
11:00 – Otwarcie bram festiwalu
12:00 – 14:00 – Piwo od Kuchni
14:30 – 15:00 – Od ziarna do piwa – jak powstaje piwo?
15:30 – 16:00 – Panel dyskusyjna Bydgoska Piwna Pustynia
16:00 – Występ DJ Thecompressjah
18:00 – Zakończenie festiwalu
Przez cały dzień do dyspozycji uczestników festiwalu czynna będą Strefy Gier Pegaz i Cybermachina, stoisko VR BIBA z technologią wirtualnej rzeczywistości oraz Fotobudka.

Powiązane treści