Bydgoszcz
10C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h SSE
H 10 • L 10
15C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
19C
Sob
17C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaFestiwal Camerimage wyróżniony! Przez amerykańską instytucję
Opera Nova-1200x800-JW
08.05.2017 | 11:05

Festiwal Camerimage wyróżniony! Przez amerykańską instytucję

Na zdjęciu: Festiwal od kilku lat odbywa się w budynku Opery Nova.

Fot. Justyna Wróblewska

– Mamy wielką przyjemność ogłosić, że Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage został uhonorowany kolejnym wyróżnieniem ze strony Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, która przyznała nam status festiwalu kwalifikującego do Studenckich Nagród Akademii – poinformowali w poniedziałkowy poranek twórcy Camerimage. 

ZOBACZ TEŻ: Pytanie związane z Bydgoszczą na antenie TVN. W Milionerach

To wyróżnienie powinno szczególnie cieszyć studentów szkół filmowych. To właśnie ich filmy zgłoszone do Konkursu Etiud Studenckich Camerimage będą również kwalifikować się do selekcji Studenckich Nagród Akademii. Stanie się tak pod warunkiem tego, że ich filmy zostaną nakręcone w ramach zajęć w szkole.

Podobnie jak Konkurs Etiud Studenckich Camerimage, Studenckie Nagrody Akademii zostały powołane do życia, by promować i wspierać starania adeptów sztuki filmowej na poziomie studenckim. Wśród przeszłych laureatów tej nagrody znajdują się tak uznani reżyserzy jak John Lasseter, Pete Docter, Robert Zemeckis, Trey Parker oraz Spike Lee.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsze wyróżnienie przyznane festiwalowi ze strony Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Od 2013 roku Camerimage jest również festiwalem kwalifikującym do selekcji dorocznych Nagród Akademii w kategorii Krótkometrażowy Film Dokumentalny – Cieszymy się, że nasz festiwal przyczynia się tym samym do promocji regionu i Polski na skalę międzynarodową – mówią twórcy festiwalu.

Powiązane treści