Bydgoszcz
14C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 14 • L 14
13C
Pt
13C
Sob
11C
Nd
13C
Pon
12C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaFestiwal Prapremier 2016 zbliża się wielkimi krokami. Co przygotowali organizatorzy?
IMG_20160919_092957 (Copy)
19.09.2016 | 12:59

Festiwal Prapremier 2016 zbliża się wielkimi krokami. Co przygotowali organizatorzy?

Do udziału zachęcają m.in. znane aktorki, czyli Anita Sokołowska i Marta Ścisłowicz, które są ambasadorkami Festiwalu Prapremier 2016.

Na zdjęciu: Teatr Polski szykuje się na wielki festiwal.

Fot. Stanisław Gazda

Już za kilka dni odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Teatr Polski w Bydgoszczy. 24 września rozpocznie się Festiwal Prapremier 2016.

Tegoroczna edycja tej imprezy poświęcona będzie Europie i teatralnym próbom przedstawienia trawiących ją kryzysów oraz alternatywnych dróg rozwoju. Festiwal potrwa 8 dni. Zainaugurowany zostanie 24 września o godz. 18:00 na placu przed Teatrem Polskim w Bydgoszczy. Godzinę później na scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy rozpocznie się pierwszy spektakl pt. „Wszystko o mojej matce” w wykonaniu aktorów z krakowskiego Teatru Łaźnia Nowa.

W trakcie trwania festiwalu będzie można zobaczyć łącznie dwanaście występów. W Bydgoszczy wystąpią polskie, jak i zagraniczne zespoły . Wśród gości z innych państw zaprezentują się grupy ze Słowenii i Grecji. Będą to teatry repertuarowe oraz niezależne.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali również wiele innych atrakcji czekających na widzów. Mieszkańcy Bydgoszczy, jak i goście będą mogli m.in. wziąć udział w przeróżnych koncertach. Zadowoleni będą zarówno fani cięższych brzmień, lżejszych, jak i osoby preferujące muzykę hip-hopową. W programie imprezy znalazło się również spotkanie z Theodorosem Chiotisem, czyli autorem książek, w których grecka poezja przetłumaczona jest na język angielski. Porozmawiać z nim będzie można 25 września o godz. 15:00 w górnym foyer Teatru Polskiego w Bydgoszczy. W tym samym miejscu, 30 września o godz. 15:00 rozpocznie się wykład dotyczący uchodźców. Paweł Mościcki – filozof, eseista i tłumacz – w swojej wypowiedzi poruszy nie tylko aktualne problemy związane z uchodźstwem, ale również jego historyczne i artystyczne konteksty.

Udział we wszystkich wydarzeniach, oprócz spektakli, jest darmowy. Wejściówki na spektakle Festiwalu Prapremier 2016 można kupić już za 15 zł. Dokładny cennik, informacje o sposobie zakupu biletów, program oraz pozostałe szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej imprezy. Ponadto dodatkowe materiały publikowane są również na face­booku, twit­terze, insta­gramie i youtubie oraz w mobilnej aplikacji Festiwal Prapremier dostępnej na telefony z systemem iOS lub Android. W trakcie trwania Festiwalu Prapremier informacji udzielać będą również przeszkoleni wolontariusze.

Powiązane treści