Bydgoszcz
0C
Opady
97% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 0 • L 0
5C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
0C
Czw
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczWydarzeniaFestiwal Smaku w Bydgoszczy. Największe wydarzenie kulinarne pełne nowych doznań
danie7_fs

Festiwal Smaku w Bydgoszczy. Największe wydarzenie kulinarne pełne nowych doznań (17-21.07)

To będzie pięć dni okrywania nowych smaków.

Na zdjęciu: Serwowane dania będą nieco mniejsze niż standardowe porcje, natomiast ceny są niezmienne dla wszystkich restauracji i kawiarni biorących udział w wydarzeniu.

Fot. mat. pras.

Jakich smaków można spróbować w Bydgoszczy? Poznać je będzie można podczas pierwszej edycji Festiwalu Smaku w Bydgoszczy, która odbędzie się w dniach 17-21 lipca 2017 r. 

Przez pięć dni, od poniedziałku do piątku, bydgoskie restauracje oraz kawiarnie będą proponować mieszkańcom specjalnie przygotowane na tę okazję wyjątkowe dania. Celem festiwalu jest zachęcenie do odkrywania nowych smaków oraz odwiedzania najsmaczniejszych lokali w mieście. Natomiast głównym założeniem tego wydarzenia jest aktywizacja życia miasta i jego mieszkańców, promowanie idei „Slow Food” oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości – gastronomów oraz restauratorów.

Najwyższy poziom kulinarny, różnorodność, kreatywność, świetna atmosfera, miła obsługa – to wszystkie cechy, które wyróżniają bydgoską scenę gastronomiczną. Festiwal Smaku będzie okazją by spróbować nowych dań w ulubionych restauracjach i kawiarniach lub poznać zupełnie nowe miejsca i przekonać się o ich wysokim poziomie – tłumaczy Kamil Dutkiewicz, współorganizator wydarzenia.

Restauracje zaserwują festiwalowe menu w cenie 9 zł przystawka, 15 zł danie główne, 20 zł cały zestaw. Kawiarnie 5 zł napój, 7 zł deser a 10 zł kosztować będzie cały zestaw. Na specjalnie przygotowanej mapie mieszkańcy mogą zaplanować swoją kulinarną przygodę. – Już wkrótce dostępna będzie oficjalna lista lokali biorących udział w Festiwalu Smaku oraz zdjęcia proponowanych przez nie dań. Już teraz możemy powiedzieć, że będzie naprawdę smacznie, oryginalnie i niebanalnie – obiecuje Dutkiewicz. Serwowane dania będą nieco mniejsze niż standardowe porcje, natomiast ceny są niezmienne dla wszystkich restauracji i kawiarni biorących udział w wydarzeniu.

Na aktywnych uczestników Festiwalu Smaku czekać będą liczne nagrody od partnerów wydarzenia – klubów fitness, gabinetów SPA, salonów kosmetycznych i wielu innych. Wydarzenie odbyło się w przeszłości w Opolu, Radomiu, Częstochowie, Zabrzu, Rybniku, Kielcach, Gliwicach, Tychach, oraz Bielsku-Białej i wszędzie odniosło wielki sukces.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia organizowanego w Bydgoszczy można znaleźć na stronie internetowej www.festiwal-smaku.pl oraz fanpage’u Festiwal Smaku Bydgoszczwww.facebook.com/festiwalsmakubydgoszcz

Powiązane treści