Bydgoszcz
-8C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -8 • L -8
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaFilmowa opowieść o kobietach adwokatury. Kinowa premiera już jutro
KOBIETY ADWOKATURY_fotos_ROZPRAWA_01
05.10.2016 | 10:51

Filmowa opowieść o kobietach adwokatury. Kinowa premiera już jutro

To pierwsza tego typu produkcja w Polsce.

Na zdjęciu: Kadr z filmu.

Fot. materiały prasowe

„Magda M.”, czy „Prawo Agaty” –  to tylko niektóre produkcje, w których przedstawiany jest wizerunek polskiej prawniczki. Jednak rzeczywistość ma się nijak do serialowej fikcji, o czym można przekonać się oglądając film dokumentalny pt. „Kobiety Adwokatury”. Kinowa premiera już jutro w kinie Orzeł!

W filmie wzięło udział 12 adwokatek z całej Polski. W tym gronie znajdują się 3 osoby z Bydgoszczy. Najstarsza kobieta pojawiająca się w filmie pracuje w zawodzie od 60 lat, a najmłodsza dopiero do zawodu wstępuje. W ich kancelariach negocjuje się międzynarodowe kontrakty, ratuje ludzi przed wypchnięciem poza nawias życia społecznego, prowadzi niewielkie sprawy spadkowe i rozwiązuje kryzysy rodzinne. Pomoc można znaleźć przede wszystkim dzięki zaangażowaniu i empatii kobiet – adwokatek.  – Filmowa opowieść o kobietach adwokatury to przede wszystkim opowieść o zawodowej pasji… – informują twórcy filmu.

Film dokumentalny powstał na zlecenie Naczelnej Rady Adwokackiej. Autorem scenariusza i reżyserem jest Remigiusz Zawadzki. Film powstał po to, by pokazać prawdziwy wizerunek polskiej prawniczki.

Kinowa premiera filmu „Kobiety Adwokatury” odbędzie się już jutro, 6 października w bydgoskim Kinie Orzeł. Seans rozpocznie się o godz. 18:00. Wstęp na pokaz jest bezpłatny.

Powiązane treści