Wiatr: 5km/h SW
H 11 • L 11
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportFinał Diamentowej Ligi udany dla lekkoatlety Zawiszy. Stanął na podium biegu na 800 metrów
Marcin Lewandowski, lekkoatletyka - ST
02.09.2018 | 22:35

Dwudniowy finał Diamentowej Ligi odbył się w Zurychu i Brukseli.

Na zdjęciu: Marcin Lewandowski finiszował na drugim miejscu w biegu na 800 metrów.

Dwóch lekkoatletów bydgoskiego Zawiszy: biegacz Marcin Lewandowski i tyczkarz Paweł Wojciechowski wystartowało w finałowych zawodach cyklu Diamentowej Ligi w Brukseli.

Dla Lewandowskiego to bardzo udana końcówka sezonu na bieżni. Biegacz Zawiszy wcześniej został wicemistrzem Europy na 1500 metrów, a także triumfował w zawodach Pucharu Świata w Londynie, gdzie również pobiegł na dwukrotnie dłuższym dystansie. W Brukseli pobiegł na 800 m, gdzie zajął drugie miejsce. Czas Polaka to 1:45.21. Lewandowski uległ jedynie Kenijczykowi Emmanuelowi Korirowi (1:44.72), zaś trzeci był inny Kenijczyk Ferguson Rotich – 1:45.27. Dla biegacza Zawiszy to powtórzenie wyniku z ubiegłego roku, kiedy to w finale Diamentowej Ligi również był drugi, wówczas uległ reprezentantowi Botswany Nilowi Amosowi.

Na piątej pozycji konkurs skoku o tyczce ukończył Paweł Wojciechowski. Polak w pierwszym podejściu pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.53 m, potem za drugim podejściem – 5.68 m, ale trzykrotnie strącił poprzeczkę na 5.73 m. Wygrał startujący pod neutralną flagą Timur Morgunow z wynikiem 5.93 m, a podium uzupełnili Amerykanin Sam Kendricks – 5.88 m i Kanadyjczyk Shawnacy Barber – 5.83 m.

W tygodniu poprzedzającym start w Brukseli, Wojciechowski wystąpił również w konkursie skoku o tyczce, który rozegrano na… dworcu kolejowym w Zurychu. Tyczkarz Zawiszy bez strąceń pokonał wysokości 5.56, 5.71 i 5.81, a następnie raz strącił wysokość 5.86 i dwukrotnie 5.91. Ostatecznie zajął piątą pozycję. Zwycięzcą rywalizacji został Rosjanin Timur Morgunow, który w trzeciej próbie zaliczył wysokość 5.91. Wyprzedził Kanadyjczyka Shawnacy Barbera i Australijczyka Kurtisa Marschalla (obaj po 5.86).