Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportFinał nie dla Artego. Wisła w niedzielę lepsza po dogrywce
artego_wisla_80417_AWiosna_007
09.04.2017 | 19:59

Finał nie dla Artego. Wisła w niedzielę lepsza po dogrywce

Na zdjęciu: Walki na bydgoskim parkiecie w mijający weekend nie brakowało. Z tarczą z miasta nad Brdą wyjeżdżają jednak koszykarki Wisły Can-Pack Kraków.

Po czterech meczach zakończyła się rywalizacja w półfinale ekstraklasy koszykarek pomiędzy bydgoskim Artego a Wisłą Can-Pack Kraków. Zawodniczki ze stolicy Małopolski po raz trzeci okazały się lepsze – w niedzielę triumfowały po dogrywce 68:60.

Sobotnia przegrana, mimo nawet blisko 20-punktowego prowadzenia, nie załamała bydgoszczanek, choć pierwsza kwarta tego nie potwierdzała. Krakowianki wypracowały sobie bowiem w ciągu premierowych dziesięciu minut ośmiopunktową przewagę (19:11). Druga kwarta była już bardzo wyrównana – 13:12 dla Artego, a sygnał do odrabiania strat na dobre wybrzmiał po przerwie – trzecią odsłonę pojedynku gospodynie wygrały aż 21:7.

Siedem punktów przewagi przed ostatnią podstawową częścią gry okazało się niewystarczającą różnicą do zwycięstwa. Wisła w ostatnich dziesięciu minutach rzuciła bowiem 18 punktów, pozwalając rywalkom wzbogacić swoje konto jedynie o 11 „oczek”. Efekt – dogrywka, w której więcej sił zachowały koszykarki spod Wawelu. Wygrały ją 12:4, cały mecz 68:60, a półfinałową rywalizację 3:1, zapewniając sobie miejsce w rywalizacji o złoto Basket Ligi Kobiet.

W szeregach Artego najskuteczniejsze było trio Maurita Reid, Denesha Stallworth oraz Bernice Mosby, które razem rzuciły aż 45 punktów (odpowiednio 16, 16 i 13). Wśród wiślaczek prym wiodła Ewelina Kobryn, która zdobyła 18 punktów.

Rywalki zarówno dla Wisły, jak i Artego poznamy po rozstrzygnięciu rywalizacji między CCC Polkowice a Ślęzą Wrocław. W niedzielę o 19:00 rozpoczął się czwarty pojedynek obu ekip (po trzech 2:1 prowadzi zespół z Polkowic).

Półfinał Basket Ligi Kobiet – mecz nr 4 (9.04.2017 r., Artego Arena, Bydgoszcz)
ARTEGO BYDGOSZCZ – WISŁA CAN-PACK KRAKÓW 60:68 (11:19, 13:12, 21:7, 11:18, dogr. 4:12)

ARTEGO: Reid 16 (1×3, 8 zb., 6 as.), Stallworth 16 (6 zb.), Międzik 3 (1×3, 8 zb.), Rooney 2, Koc – Mosby 13 (6 zb., 5 fauli), Suknarowska 8 (1×3, 5 zb.), Szczechowiak 2.

WISŁA CAN-PACK: Kobryn 18 (2×3, 11 zb.), Ygueravide 15 (1×3, 6 as.), Gidden 13 (10 zb.), Ben Abdelkader 7 (1×3), Ziętara 4 – Pop 7 (1×3), Szott-Hejmej 4, Simmons, Szumełda-Krzycka.

Stan rywalizacji: 3:1 dla Wisły i jej awans do finału