Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 22 • L 22
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIFinał Szlachetnej Paczki już wkrótce. Pięć rodzin z Bydgoszczy wciąż czeka na pomoc
presents-1058800_1280
07.12.2016 | 12:06

Finał Szlachetnej Paczki już wkrótce. Pięć rodzin z Bydgoszczy wciąż czeka na pomoc

Na zdjęciu: Paczki przygotowywane dla rodzin są różnej wielkości.

Fot. wolny dostęp

W najbliższy weekend, 10-11 grudnia, odbędzie się wielki finał XV edycji Szlachetnej Paczki. Darczyńcy powoli kończą przygotowywanie świątecznych paczek dla wybranych rodzin, a niektórzy potrzebujący wciąż czekają na osoby, które będą w stanie im pomóc.

CZYTAJ WIĘCEJ: Baza rodzin Szlachetnej Paczki otwarta. Akcja ruszyła pełną parą

W ogólnopolskiej bazie rodzin Szlachetnej Paczki znalazło się blisko 200 rodzin z Bydgoszczy. Większość z nich już została wybrana przez darczyńców. Jednak pięć rodzin wciąż czeka na osoby, które będą chciały przygotować dla nich świąteczne paczki. W całym województwie kujawsko-pomorskim aktualnie jest 40 takich rodzin.

Darczyńcą może zostać każdy. Przekonanie, że jedna osoba przygotowuje paczkę dla całej kilkuosobowej rodziny jest błędne. W tworzenie paczki dla jednej rodziny zazwyczaj zaangażowanych jest od kilku do kilkunastu osób. Często są to klasy, szkoły lub firmy.

Darczyńca utrzymuje kontakt z rodziną za pośrednictwem wolontariusza określanego mianem SuperW. Jest to osoba, która doskonale zna potrzeby rodzin i potrafi podpowiedzieć jaki rzeczy najlepiej wybrać. Takich osób w Bydgoszczy jest w tym roku 76.

Powiązane treści