Bydgoszcz
-5C
92% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -5 • L -5
-3C
Wt
-3C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIFinał WOŚP: Jakie atrakcje przygotowano w Bydgoszczy?
DSCF1749
08.01.2016 | 20:47

Finał WOŚP: Jakie atrakcje przygotowano w Bydgoszczy?

Imprezy odbędą się nie tylko na Starym Rynku.

Na zdjęciu: Koncert to tylko jedna z atrakcji organizowanych na finał WOŚP.

Fot. Stanisław Gazda

W Bydgoszczy świętowanie 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się już dzień wcześniej, czyli w sobotę 9 stycznia. Jednak nie oznacza to, że w niedzielę nie będzie się nic działo! Członkowie Regionalnego Sztabu WOŚP w Bydgoszczy zadbali o to, by każdy mógł znaleźć wydarzenie dopasowane do siebie.

W trakcie weekendu odbędzie się Koncert Uczniów Szkoły Muzycznej YAMAHA. Wykonawcy zaprezentują swój talent w Sali Koncertowej Wodociągów w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 242. Jutro (9 stycznia) o godz. 12:00 wystąpią maluszki do 4 lat, o 14:00 zagrają keyboardziści, o 16:00 odbędzie się Koncert Wokalny „Retro” a na koniec, o 18:00 pojawią się gitarzyści elektroniczni i perkusiści. Natomiast w niedzielę (10 stycznia) zaplanowane są dwa koncerty: o 14:00 – Koncert Wokalny „Eurowizja”, a o 16:00 – Koncert Wokalny „Glee-Mix”. Imprezę zakończy występ gitarzystów klasycznych, którzy wejdą na scenę o 18:00. Wstęp na to wydarzenie jest darmowy.

Również jutro odbędzie się XXII Nasercowe Granie. Rozpocznie się ono o 17:00 w Kinoteatrze Adria. Podczas tej akcji wystąpią zespoły muzyczne, których koncerty będą przeplatane licytacjami różnorakich przedmiotów. Zaprezentują się grupy takie jak Czerwony Tulipan, Calcjumfolii oraz wokaliści Marzena Nowakowska, Piotr Pieńkowski & Wojtek Lachowski, Małgosia Lipińska & Grzegorz Bielawski. Imprezę poprowadzą Mariusz „Rosół” Ziółkowski, Grzegorz Suliga i Jerzy Kamiński. Po koncercie w Adrii odbędzie się after party w pubie Barka Melody.

W akcje WOŚP włączą się także koszykarki Artego Bydgoszcz. Zagrają one specjalny mecz z drużyną JAS-JBG Zagłębie Sosnowiec. Odbędzie się on w niedzielę 10 stycznia o godz. 17:00 w Artego Arena. Dla kibiców przygotowano pulę 300 zaproszeń, które będzie można odebrać godzinę przed meczem, a pieniądze za bilet będzie można wrzucić do puszek WOŚP.

Finał WOŚP uczczą również bydgoscy hokeiści, którzy zagrają towarzyski mecz hokeja na lodzie. BKS zmierzy się ze Stalwitem Bydgoszcz, a całą akcję będzie komentować Waldemar Matuszak. Ponadto po meczu przewidziany jest konkurs dla publiczności, o którym więcej można dowiedzieć się tutaj.

Koncert z okazji finału WOŚP odbędzie się także w Pubie Kubryk. Impreza rozpocznie się o 18:00. Jako pierwszy zaprezentuje się zespół Root Folder. Później zagrają też następujące grupy: Arytmia, Agnieszka Twardowska z zespołem, Jimi Birchwood i Niedzielni Kierowcy. W przerwach pomiędzy występami odbędą się licytacje.

W niedzielę wiele atrakcji czeka na osoby, które odwiedzą budynek Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy czynny od godz. 13:00. Odbędą się tam m.in. warsztaty graficzne, gry i zabawy dla dzieci oraz nieco starszych gości. Przy pomocy kostiumów znajdujących się w kolekcji MCK-u będzie można wcielić się w gwiazdę filmową. Pojawi się także plac Legobudowy i każdy będzie mógł pomóc w konstruowaniu wielkiej niespodzianki z klocków Lego. Nie zabraknie także występów muzycznych. O godz. 14:30 przy wejściu do MCK zagra kapela podwórkowa z Bydgoszczy – Cynamony.

W MCK obecni będą również studenci medycyny należący do Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Zorganizują oni działania profilaktyczne tj. bezpłatne pomiary ciśnienia, mierzenie poziomu cukru, udzielanie porad pomagających w rzuceniu palenia itd. Będzie można także zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców szpiku. Specjalnie dla najmłodszych stworzony zostanie Szpital Pluszowego Misia, w którym dzieci będą leczyć swoje pluszaki. Taka zabawa ma pomóc przełamać lęk przed wizytą u lekarza.

Główna impreza odbędzie się na Starym Rynku. Pomiędzy 12 a 21 zaprezentuje się wiele zespołów. Jakich? Odpowiedź na to pytanie znajduje się pod tym linkiem:  http://metropoliabydgoska.pl/wosp-2016-kto-wystapi-na-starym-rynku-w-bydgoszczy/

Na Starym Rynku pojawią się punkty, w których będzie czekało wiele atrakcji. Zbroje rycerską i inne średniowiecznej stroje będzie można zobaczyć na stoisku Fundacji „Zamek Bydgoski”. Konsultacji sportowo – dietecznych udzielą zawodnicy Bydgoszcz Triathlon Team oraz dietetyk Marek Barczewski, który przeprowadzi profesjonalną analizę składu ciała osoby, która będzie tego chciała. Atrakcje dla odwiedzających przygotowali także członkowie Klubu Motocyklowego SKULLS, Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych DROMEDAR, Moto Dawcy Uśmiechu (ekipa związana z akcją moto mikołajkową) oraz hovermaniacy (fani poduszkowców) i funkcjonariusze policji. Ponadto w namiocie Moto Dawców Uśmiechu będzie można zobaczyć eksponaty z Muzeum Komórek, o których będzie opowiadać jego twórca. Każdy kto ma w domu stary i nieużywany już telefon, akcesoria do niego lub inne gadżety związane z sieciami telefonii komórkowej może przynieść je do wspomnianego namiotu i zasilić kolekcje muzeum. W zamian za taki czyn Muzeum Komórek wesprze WOŚP.

W niedzielę 10 stycznia odbędzie się także Maraton Filmowy. Na strychu budynku Biblioteki Głównej w Bydgoszczy wyświetlone zostaną 4 filmy: 10:00 – Mały Książę, 12:00 – Kupiliśmy zoo, 14:30 – Jersey Boys, 17:00 – Interstellar. Wstęp wolny.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail