Bydgoszcz
10C
Słonecznie
29% wilgotność
Wiatr: 8km/h E
H 10 • L 10
7C
Pt
5C
Sob
9C
Nd
11C
Pon
10C
Wt
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIFinał WOŚP: Sportowe obchody w Świeciu
wosp plakat
08.01.2016 | 11:30

Finał WOŚP: Sportowe obchody w Świeciu

Ucieszą się szczególnie biegacze.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego WOŚP

Fot. materiały prasowe

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest obchodzony na różne sposoby. W Świeciu przeważają imprezy sportowe związane z bieganiem.

Ciekawy pomysł zaprezentowała grupa The Runners Świecie, która organizuje Bieg 24 godzinny dla WOŚP. Rozpocznie się on w sobotę 9 grudnia o godz. 15:00, a zakończy w niedzielę 10 grudnia o 15:00. Celem tej akcji jest to, by w ciągu jej trwania cały czas na wyznaczonej trasie biegły co najmniej dwie osoby. Oczywiście nie będą to ci sami ludzie. Według założeń organizatorów wyznaczeni zawodnicy mają zmieniać się co godzinę. Każda pozostała chętna osoba będzie mogła przebiec tyle, ile będzie chciała i da rade. Warunkiem uczestnictwa w akcji jest wrzucenie pieniędzy do puszki, której zawartość zostanie przekazana na WOŚP. Trasa biegu to pętla 1 km ulicami: Krausego, Al. Jana Pawła II, Żwirki i Wigury i ścieżką pomiędzy szkołą a blokami.

To wydarzenie ma na celu także promocję zdrowego trybu życia i próbę przekonania wszystkich do aktywności fizycznej. Ponadto każdy uczestnik będzie mógł sprawdzić liczbę przebiegniętych kilometrów. Wyniki zliczane będą w biurze biegu.

W ramach WOŚP można także wylicytować specjalny pakiet startowy na III Bieg Rycerski, który odbędzie się 14 maja 2016 roku w Świeciu. Zwycięzca aukcji na Allegro pobiegnie z wyjątkowym numerem jeden, wystartuje z pierwszej linii z najlepszymi biegaczami oraz dostanie dodatkową porcję pierogów. Prócz tego oczywiście zrobi dobry uczynek i przekaże pieniądze na słuszny cel. Licytacja zakończy się 9 grudnia po godz. 22. Cena pakietu już przekroczyła 200 złotych i wciąż idzie w górę. Link do aukcji znajduje się tutaj.

Powiązane treści