Finały nie dla Klaudii Breś. Bydgoszczanka kończy udział w igrzyskach

Dodano: 10.08.2016 | 11:48

Zawodniczka Zawiszy wystartowała w dwóch konkurencjach.

Na zdjęciu: strzelectwo

Klaudia Breś zakończyła udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Zawodniczce Zawiszy Bydgoszcz nie udało się ani razu awansować do finału.

W niedzielnym strzelaniu z pistoletu pneumatycznego (10 m) Breś uplasowała się na 23. miejscu w eliminacjach. Złoty medal wywalczyła Chinka Mengxue Zhang. – Olimpijski debiut to jest olbrzymi stres, ale każdy kto startuje w igrzyskach po raz pierwszy musi przez to przebrnąć. Uważam jednak, że dałam sobie z tym radę – mówiła w rozmowie portalem Onet.pl

We wtorek wystąpiła w kwalifikacjach konkursu strzelania z pistoletu sportowego (25 m). Zawodniczka Zawiszy uzbierała 578 punktów i zajęła 15. lokatę. Do awansu potrzeba było ósmej pozycji i wyniku 582 punkty. Mistrzynią olimpijską w tej konkurencji została Greczynka, Anna Korakaki.