Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 16 • L 16
20C
Nd
16C
Pon
23C
Wt
25C
Sr
30C
Czw
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIFocus Mall daje przykład!
świąteczny Focus Mall
29.11.2016 | 19:24

Focus Mall daje przykład!

Na zdjęciu: Wystroju Focus Mall nie można nie zauważyć.

Fot. Stanisław Gazda

Miasto powoli przywdziewa świąteczny wystrój…

Dekorowanie miasta rozpoczęło się w poniedziałek. Instalowane są  świetlne figury: kareta, prezenty, dama na Placu Teatralnym, brama na Mostowej. Ozdobiona będzie wyspa św. Barbary i Wyspa Młyńska. Ratusz oświetlą projektory.

ProNatura przygotowuje choinkę z butelek typu Pet (ponad tysiąc butelek), będzie podświetlona – jej lokalizacja jeszcze nie została ustalona.  Również studenci UTP (Katedra Sztuk Wizualnych) wykonają z butelek przekazanych przez ProNaturę podświetloną konstrukcję przestrzenną w kształcie kuli. Jej lokalizacja również jest uzgadniana.

Do przystrojenia  miasta wykorzystywane są zasoby z latach poprzednich. Część ozdób jest uzupełniana (z uwagi na zniszczenia albo zużycie ). W tym roku  jedynie dokupiono m.in. satynowe bombki na choinkę za niecałe 2 tys. zł. Za wymianę elementów wieszanych na latarniach zapłaci ZDMiKP.

Miasto w firmie Sekwoja Garden z Tucholi zamówiło następujące drzewka świąteczne: najwyższy świerk o wys. 15 m na Stary Rynek – stoi już od dzisiejszego poranka, mniejszy (ok. 10 m)jest już  na rynku w Fordonie. Będzie też 4-metrowy świerk na balkon Ratusza i 8 mniejszych (160-200 cm) do szopki na Stary Rynek. Wartość całego zamówienia wyniosła 27 tys. zł brutto.

Powiązane treści