Bydgoszcz
17C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 17 • L 17
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
20C
Wt
19C
Sr
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaFontanna multimedialna zmieni swój repertuar koncertowy. Stwórz go z nami!

Fontanna multimedialna zmieni swój repertuar koncertowy. Stwórz go z nami!

Wraz z końcówką maja poinformowaliśmy Was na łamach portalu MetropoliaBydgoska.PL o rozpoczęciu tegorocznego sezonu funkcjonowania fontanny w Dzielnicy Muzycznej. Zwróciliście uwagę na repertuar koncertów, który od trzech lat jest taki sam. Po przeczytaniu Waszych komentarzy podjęliśmy współpracę z Miejskimi Wodociągami i Kanalizacją w Bydgoszczy, której owocem będzie powstanie nowego repertuaru.

fontanna_multimedialna_SG

Koncerty fontanny multimedialnej, czyli pokazy łączące w sobie artystyczną grę wody, światła i muzyki, odbywają się w okresie wiosenno-letnim. W tym roku jak na razie można je zobaczyć w każdą środę, piątek i sobotę o godzinie 21:30. Wraz z początkiem lipca zostanie zwiększona częstotliwość przeprowadzania pokazów. Do końca sierpnia będą one odbywać się każdego dnia o tej samej porze – godzinie 21:30.

Podczas około 20-minutowego koncertu prezentowanych jest osiem utworów muzycznych. W obecnym repertuarze znajdują się tylko pozycje z gatunku muzyki klasycznej, którymi są:

  • Czajkowski – Piano Concerto No. 1 B-flat minor,
  • Johann Strauss II – Persian March, Op. 289,
  • Gioachino Rossini – Wilhelm Tell Overture,
  • Johann Strauss – Radetzky March, Op. 228,
  • Johannes Brahms – Hungarian Dance No. 5,
  • Ludwig van Beethoven – V Symfonia c-moll cz. 1,
  • Stanisław Moniuszko – Mazur z opery “Halka”,
  • Aleksandr Borodin – Tańce połowieckie z opery „Kniaź Igor”.

Utwory do koncertu zostały dobrane po konsultacji z pracownikami MWiK-u oraz ze środowiskiem muzycznym, czyli przedstawicielami Filharmonii Pomorskiej, Akademii Muzycznej i Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych. W wybranym w 2014 roku repertuarze nie wprowadzano żadnych zmian. – Zmianę repertuaru planujemy na rok przyszły – poinformował nas rzecznik MWiK-u.

Przy tej zmianie uczestniczyć będą mogli Czytelnicy portalu MetropoliaBydgoska.PL. Propozycje utworów, które powinny pojawić się w repertuarze koncertów można przesyłać poprzez wypełnienie anonimowej ankiety dostępnej TUTAJ lub wysłanie wiadomości mailowej na adres: fontanna@metropoliabydgoska.pl.

Proponowane utwory nie muszą odnosić się tylko do upodobań dorosłych. Warto również wypisać piosenki dla dzieci, które mogłyby być prezentowane podczas specjalnych koncertów adresowanych do najmłodszych bydgoszczan.

Na Wasze propozycje czekamy do 17 lipca. Ich wyniki opublikujemy na naszym portalu 18 lipca. Zaproponowany przez czytelników MetropoliiBydgoskiej.PL repertuar koncertu fontanny zostanie  przekazany spółce MWiK, która sprawdzi techniczne warunki jego realizacji. Zarządcy fontanny zastrzegają sobie możliwość ewentualnej weryfikacji nadesłanych tytułów.