Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 17 • L 17
20C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
25C
Pon
24C
Wt
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleFordońscy włamywacze złapani. Na gorącym uczynku
garaż
09.04.2016 | 10:09

Fordońscy włamywacze złapani. Na gorącym uczynku

Trzech mężczyzn dopuściło się serii włamań.

Na zdjęciu: garaż

Fot. Mohylek / wikipedia (wolna licencja)

Trzech mężczyzn  okradało garaże w Fordonie i w pobliżu Bydgoszczy. W nocy z czwartku na piątek włamywacze wpadli na gorącym uczynku.

W nocy z czwartku na piątek policjanci udali się na teren kompleksu garaży przy ulicy Korfantego, gdzie doszło do włamania. Przy jednym z garaży zaparkowany był vw polo, do którego trzech mężczyzn wkładało skradzionego przedmioty. Policjanci zdołali zatrzymać dwóch z nich. Mężczyźni w wieku 30 i 19 lat zostali przewiezieni do komisariatu i usłyszeli dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, w tym jedno usiłowanie. Dodatkowo, młodszemu z nich policjanci udowodnili włamanie do jednego ze sklepów przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków oraz uszkodzenie mienia poprzez wygięcie elementów drzwi w sklepie.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni wytypowali i namierzyli trzeciego ze sprawców. 17-latek wpadł w ręce policji w miejscowości Czarże, po czym okazało się, że jest poszukiwany w związku z ucieczką z jednego z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.

Analizując sprawę policjanci ustalili, że w nocy z 6 na 7 kwietnia wszyscy trzej włamali się do jednego z garaży w miejscowości Zławieś Mała, skąd ukradli cztery koła i szlifierkę. 19-latek usłyszał pięć zarzutów, a jego kompani – po 3.

 

Powiązane treści