Bydgoszcz
17C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 17
19C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
26C
Wt
30C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaNakłoTurystykaFotograficzni ambasadorowie piękna regionu zostali nagrodzeni
Album wojewody
13.01.2016 | 16:09

Fotograficzni ambasadorowie piękna regionu zostali nagrodzeni

Na zdjęciu: Album wojewody - profesjonalne dzieło amatorów.

Fot. Stanisław Gazda

Dzisiaj (13.01.) w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy wręczone zostały nagrody w konkursie „Przyroda i architektura województwa kujawsko-pomorskiego” .

Była to już siódma edycja tego konkursu, z czego pięć pierwszych ukazywało wyłącznie walory przyrodnicze. Do dnia 15 maja 2015 r. można było zgłaszać prace fotograficzne ukazujące walory naszego regionu, będące zarówno dziełem natury, jak i ludzkich rąk. Dzięki pozostawieniu uczestnikom konkursu pełnej swobody w wyborze utrwalanych miejsc i obiektów, obok niewątpliwych pereł naszego województwa przyciągających co roku tysiące turystów, możemy podziwiać piękne obszary, które jeszcze nie zostały odkryte. Spośród ponad 3500 zgłoszonych fotografii, komisja konkursowa wyłoniła ponad 300 prac i zakwalifikowała do publikacji w albumie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

40 autorów zamieszczonych w albumie prac odebrało dziś z rąk wicewojewody kujawsko-pomorskiego dyplomy oraz po dwa albumy, w tym jeden z dedykacją wojewody.

Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, przed wręczeniem nagród odniósł się do konkursu:

-Bardzo się cieszę, że ta inicjatywa, która ma już bardzo długą tradycję, ale była zawężona jedynie do zainteresowania się obiektami przyrodniczymi, została rozszerzona o obiekty architektoniczne. Cieszę się także z tego, że dzięki waszym zdjęciom zamieszonym w albumie trwać będzie nieustanna popularyzacja naszego regionu. Gratuluję bardzo wysokiego, profesjonalnego poziomu zdjęć, a przecież na co dzień wykonujecie zupełnie inne zajęcia. Konkurs będzie kontynuowany, gdyż potrzebne jest to pospolite ruszenie ludzi chcących z aparatem fotograficznym w ręku popularyzować nasz region i dzielić się jego pięknem z innymi, mając satysfakcję z tego, że efekty pracy znajdą się w jakże starannie i dobrze, w wysmakowany sposób wydanej publikacji.

To ich zdjęcia są ozdobą albumu wojewody: Marta Banachowska, Andrzej Bizoń, Grażyna Brzustewicz, Franciszek Budzbon, Tadeusz Derol, Aleksandra Figat, Natalia Flinik, Piotr Frąckowiak, Magdalena Jastrzębska, Tadeusz Juszczak, Karolina Kiełkowska, Krzysztof Kołaczyk, Joanna Marczewska, Oliwia Miklasz, Marcin Misiak, Waldemar Nowak, Jolanta Orzłowska, Andrzej, Marcin i Szymon Pankau, Kornel Pawłowski, Katarzyna Podczaska, Włodzimierz Podczaski, Bożena Podlasin, Barbara Ptaszyńska, Klaudia Pułaczewska, Małgorzata Pydyn, Marek Rauchfleisz Elżbieta Redelbach, Jarosław Senski, Magdalena Seweryn, Jarosław Sikora, Paweł Skrzydlewski, Justyna Szelągowska, Wojciech Szymborski, Anna Trendewicz, Daria Troczyńska, Julia Weltrowska, Monika Zielińska, Szymon Żmich.

 

 

Podobne wpisy

Powiązane treści