Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 21 • L 19
25C
Sr
25C
Czw
24C
Pt
24C
Sob
27C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaFrancuscy podróżnicy utknęli w Bydgoszczy. Zatrzymał ich remont śluzy
łódź navis - fot archiwum prywatne
02.11.2018 | 21:03

Francuscy podróżnicy utknęli w Bydgoszczy. Zatrzymał ich remont śluzy

Na zdjęciu: Podróżnicy stacjonują w pobliżu mariny.

Fot. NÄVIS part faire un tour en Europe

Francuzi płynący 100-letnią barką utknęli w Bydgoszczy. Mężczyźni mieli podróżować po Europie, ale zaskoczył ich remont śluzy na Okolu.

Gaunthier Mear i Eric Jochum odrestaurowali łódź i pół roku temu wyruszyli w półtoraroczny rejs po Europie. Do te pory byli już na wodach Belgii, Holandii, Niemczech, Danii, Norwegii, Szecji, Finlandii, Estonii, Łotwy, Litwy. Następnie dotarli do Polski, gdzie zaczęli od Gdańska, aby następnie kierować się na Bydgoszcz. Tu spotkała ich niemiła niespodzianka – śluza Okole miała zostać wyremontowana do października, ale prace przedłużyły się i obecnie nie można  przez nią przepłynąć. Aż do marca.

Francuzi stacjonują niedaleko bydgoskiej mariny. – Staliśmy się atrakcją, nie mają tu zwyczaju oglądać takiej łodzi – piszą na swoim fanpage’u podróżnicy, którzy w ostatnich dniach zajęli się niezbędnymi naprawami. Ich problem porusza coraz więcej osób. Dotarł też do bydgoskiego ratusza i w środę goście z Francji mają spotkać się z prezydentem Bruskim. Mear zadeklarował nawet, że chętnie podejmie pracę, która nie wymaga znajomości polskiego. Kolejnym przystankiem na trasie podróży, gdy już uda się wypłynąć z Bydgoszczy, ma być Berlin.


Podobne wpisy

Powiązane treści