Bydgoszcz
13C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 14 • L 11
15C
Wt
16C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
12C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportGala siatkarskie plusy. Wyróżnienie dla miasta Bydgoszczy!
gala 90-lecia polskiej siatkówki_ Ewa Kowalkowska, Izabela Bełcik, Robert Kaźmierczak, Piotr Makowski, Adam Soroko, Iwona Waszkiewicz_ nadesłane
13.01.2019 | 09:48

Gala siatkarskie plusy. Wyróżnienie dla miasta Bydgoszczy!

Gala odbyła się w sobotni wieczór w Warszawie.

Na zdjęciu: Wśród przedstawicieli osób związanych z bydgoską siatkówką byli m.in. przedstawiciele Pałacu Ewa Kowalkowska, Izabela Bełcik, Piotr Makowski i Waldemar Sagan, prezes Łuczniczki Bydgoszcz Janusz Zacniewski, statystyk Robert Kaźmierczak oraz przedstawiciele władz miasta: odpowiedzialny za sport w ratuszu Adam Soroko i wiceprezydent miasta Iwona Waszkiewicz.

Fot. Facebook/Adam Soroko

W Warszawie odbyła się w sobotni wieczór uroczysta gala Siatkarskie Plusy z okazji 90-lecia polskiej siatkówki.

Podczas gali wspomniano wszystkie sukcesy reprezentacji Polski siatkarek i siatkarzy oraz drużyn klubowych na europejskich arenach.

Wręczono również nagrody. Te otrzymali była rozgrywająca Magdalena Śliwa i były przyjmujący Piotr Gruszka, którzy rozegrali najwięcej spotkań w narodowych barwach. Śliwa zagrała w kadrze 359 spotkań i to ona była rozgrywającą w czasach, kiedy biało-czerwone sięgały po tytuł mistrzyń Europy (2003, 2005). Gruszka wystąpił w biało-czerwonych barwach 450 razy.

Nagrodzone zostały również zawodniczki z kadry, które w 1964 i 1968 r., sięgnęły po brązowy medal igrzysk olimpijskich, trener Benedykt Krysik, mistrzynie Europy z 2003 i 2005 r. prowadzone przez trenera Andrzeja Niemczyka oraz mistrzowie świata z 2014 i 2018 roku. Kadrę siatkarzy w 2014 r. prowadził były siatkarz Delecty Bydgoszcz Francuz Stephane Antiga, a do ubiegłorocznego złota biało-czerwonych poprowadził były trener Transferu Bydgoszcz Belg Vital Heynen.


SIATKARSKIE INFORMACJE W NASZYM SERWISIE – SIATKÓWKA BYDGOSZCZ


Podczas gali uhonorowano również miasta, w których gościły kadry. W tym gronie jest Bydgoszcz, którą wyróżniono za długoletnią współpracę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej przy organizacji dużych imprez międzynarodowych, a nagrodę w imieniu miasta odebrała wiceprezydent Iwona Waszkiewicz. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w hali Łuczniczka kadra siatkarek rozegrała trzy mecze w ramach turnieju Ligi Narodów.

Jednocześnie poinformowano, że Polska i Holandia będą gospodarzami mistrzostw świata siatkarek w 2022 roku. To będzie pierwsza taka impreza w naszym kraju. Tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem w Japonii bronić będą Serbki. Biało-czerwone po raz ostatni na mistrzostwach świata rywalizowały w 2010 r. To nie koniec, bo nasz kraj złożył aplikację do zorganizowania męskiego mundialu w 2026 r.


Powiązane treści