Bydgoszcz
-2C
Niebo częściowo zachmurzone
92% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H -2 • L -2
-4C
Nd
-2C
Pon
-5C
Wt
-3C
Sr
-5C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeGDDKiA potwierdza opóźnienia na budowie drogi S5. Znamy nowy termin
03.12.2018 | 13:14

GDDKiA potwierdza opóźnienia na budowie drogi S5. Znamy nowy termin

O opóźnieniach informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Na zdjęciu: Prace na odcinku 4 drogi ekspresowej S5 Tryszczyn - Białe Błota.

Fot. GDDKiA

Są opóźnienia w budowie drogi ekspresowej S5. Dzisiaj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o nowym terminie otwarcia odcinka 4 Tryszczyn – Białe Błota.

Nowy termin wykonania prac został określony na marzec 2020 roku. – Powodem powyższej sytuacji była duża liczba wniosków społecznych napływających z przedmiotowego odcinka – mówi rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA Tomasz Okoński. Takie wnioski napływały z terenów Lisiego Ogona i Białych Błot.

Wykonawca robót zadeklarował, że będzie je prowadził we wszystkich zakresach. Także w terminie od połowy grudnia do połowy marca, kiedy to na budowie obowiązuje tzw. przerwa zimowa. – Roboty będą prowadzone we wszystkich tych zakresach na które pozwolą warunki atmosferyczne z uwzględnieniem aspektów technologicznych i reżimów jakościowych obowiązujących przy budowie drogi ekspresowej – dodaje Okoński.

GDDKiA zaznacza, że wszystkie wnioski składane przez wykonawców o przedłużenie terminu zawsze rozpatruje nadzór budowy, jak i dyrekcja. – Dokładamy wszelkich starań, aby tak ważna dla naszego regionu inwestycja, jaką jest droga ekspresowa S5, była wykonana w terminie i należytą starannością – zapewnia Tomasz Okoński.

Powiązane treści