Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 10 • L 10
14C
Sr
9C
Czw
12C
Pt
16C
Sob
18C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeGDDKiA szykuje remont mostu w Fordonie. Dobra wiadomość dla pieszych i rowerzystów
most fordoński, fordon, droga krajowa 80 - st
11.04.2018 | 11:26

GDDKiA szykuje remont mostu w Fordonie. Dobra wiadomość dla pieszych i rowerzystów

Na zdjęciu: GDDKiA planuje poszerzyć most Fordoński.

Fot. Sebastian Torzewski

Most fordoński może zostać poszerzony. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad potwierdza, że na 2020 rok zaplanowała remont przeprawy.

Do bydgoskiego oddziału GDDKiA trafiło zapytanie Krzysztofa Strehlaua z bydgoskaszosa.pl dotyczące możliwości wybudowania na moście drogi rowerowej. Przypomnijmy – obecnie rowerzyści muszą jechać jezdnią, gdyż ścieżka dla jednośladów kończy się tuż przed wjazdem od strony Torunia, a chodnik jest za wąski (ma 1,7 m szerokości), aby dopuścić na nim ruch cyklistów. Więcej o problemach, które w czasie przeprawy przez most mogą napotkać rowerzyści pisaliśmy na początku marca.

10 kwietnia bydgoski oddział dyrekcji udzielił odpowiedzi na pytanie. Zgodnie z pojawiającymi się już wcześniej głosami, most jest za wąski, aby wydzielić na nim drogę rowerową. I tak jak po naszej publikacji zapewniał na twitterze dyrektor Jarosław Gołębiewski, za dwa lata planowany jest remont mostu obejmujący udogodnienia dla pieszych i rowerzystów. – „Poszerzenie obiektu jest inwestycją wymagającą opracowania Programu Inwestycji i zatwierdzenia tego programu przez Ministerstwo Infrastruktury, które przydzieli na realizację Programu odpowiednie środki” – tłumaczy zastępca dyrektora oddziału Przemysław Antoniak.

Dopiero po zatwierdzeniu programu i przyznaniu środków będzie można przystąpić do fazy projektowania. GDDKiA wystąpiła już o umieszczenie inwestycji w planie na 2020 rok. – „Będzie to stanowić podstawę do sporządzenia Programu Inwestycji” – wyjaśnia Antoniak.

Powiązane treści