Bydgoszcz
-2C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -2 • L -2
6C
Nd
9C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIGdy łamane są prawa dziecka… Biuro Rzecznika Praw Dziecka zaprasza na konsultacje
dziecko smutne
21.09.2017 | 09:14

Gdy łamane są prawa dziecka… Biuro Rzecznika Praw Dziecka zaprasza na konsultacje

Dziecko, to też człowiek...

Na zdjęciu: Dzieci też mają swoje prawa...

Fot. Stanisław Gazda

W nowym roku szkolnym można skorzystać z bezpłatnych porad specjalisty z Biura Rzecznika Praw Dziecka. Najbliższe konsultacje w poniedziałek 25 września do Bydgoszczy. W ich trakcie będzie można zgłosić zaobserwowane przypadki łamania praw dzieci.

Porady mogą uzyskać zarówno dorośli, jak i dzieci. Zaproszenie skierowane jest  w szczególności do  osób chcących zgłosić przedstawicielowi z Biura Rzecznika Praw Dziecka sprawy dotyczące np. zaniedbań lub stosowania przemocy wobec dzieci, zagrożenia ich praw w sytuacjach konfliktów rodzicielskich, problemów w zapewnieniu dzieciom optymalnych warunków opiekuńczo-wychowawczych.

To kolejna odsłona cyklu tego typu dyżurów specjalisty w naszym regionie. Prawnik udzieli porady w zakresie zabezpieczenia praw dziecka przed bezprawną ingerencją i zweryfikuje, czy osoba zgłaszająca problem podjęła właściwe działania.

W poniedziałek (25 września)  bezpłatne konsultacje odbędą się w Bydgoszczy w godz. od 10 do 16, w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a, ul. Z. Krasińskiego 10, pokój nr 229 (I piętro – budynek główny) lub dzwoniąc pod numer telefonu 52/ 322-17-87 wew. 307.

Na dyżury można zapisywać się pod numerem telefonu: (22) 583 66 00. Kolejne spotkanie zaplanowano w październiku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli przy ul. Nowomiejskiej 15A .


Powiązane treści