Bydgoszcz
19C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 19 • L 19
17C
Pt
20C
Sob
20C
Nd
19C
Pon
19C
Wt
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaGehenna żony bydgoskiego radnego trwała od lat? Ostre oskarżenia w programie TVP
Rafał Piasecki
08.04.2017 | 13:09

Gehenna żony bydgoskiego radnego trwała od lat? Ostre oskarżenia w programie TVP

Na zdjęciu: Rafał Piasecki nie jest już członkiem Prawa i Sprawiedliwości, ani szefem komisji gospodarki komunalnej działającej w ramach rady miasta.

Fot. Sebastian Torzewski / archiwum

Kolejna odsłona skandalu obyczajowego z udziałem Rafała Piaseckiego i jego żony – Karoliny. Małżonka radnego, byłego członka Prawa i Sprawiedliwości, wystąpiła w sobotnim „Pytaniu na śniadanie” na antenie TVP 2. I wytoczyła przeciwko mężowi ciężkie działa.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Radny Piasecki oburzony. „Gejom mówię stanowcze NIE!”

Z relacji pani Karoliny, której wizerunek i nazwisko nie zostały w programie ujawnione, wynika, że jej trwające od ponad dekady małżeństwo było pasmem udręk i cierpienia. Jak twierdzi, mąż wielokrotnie bił ją i poniżał, a do pierwszego aktu przemocy doszło już kilka miesięcy po ślubie, gdy była w ciąży z pierwszym dzieckiem. „Miałam bardzo duży brzuch, chciałam skorzystać z toalety, wszedł przede mną, zamknął drzwi, a ja prosiłam go, że muszę skorzystać z tej toalety. Nie chciał mnie wpuścić, po czym wyszedł strasznie zdenerwowany, że ja tak domagałam się skorzystania z tej toalety. Popchnął mnie, ja się potknęłam, nie upadłam, ale się potknęłam. To był taki moment pierwszy” – opowiadała.

Jej dalsza relacja była jednak o wiele bardziej drastyczna. Do przemocy miało dojść, gdy kobieta domagała się zwrotu drogiego zegarka, który dostała w prezencie. W odpowiedzi miała być bita szmatą po twarzy. Biciem i kopaniem miało zakończyć się również ujawnienie przez nią w telefonie męża sms-ów z nieznaną osobą na tematy intymne. Pani Karolina przyznała jednak, że przez wiele lat nie zgłaszała sprawy na policję, opowiadała o tym jedynie swojej siostrze. Nastawienie miała zmienić dopiero w 2013 roku, gdy agresja zaczęła się nasilać.

Żonie bydgoskiego radnego towarzyszył w studiu Filip Dopierała, adwokat, który prowadził wiele spraw rozwodowych. Jak twierdził, opowieści jego klientki to tylko wierzchołek góry lodowej – miała ona być również „wywożona do lasu, zrzucana ze skarpy, wyrzucana z domu w samej odzieży nocnej”. „Do tego dochodziło do niszczenia telefonów czy przebijania opon” – przekonywał w programie.

Rafał Piasecki, od momentu ujawnienia – zimą tego roku – jego problemów osobistych [pisaliśmy o tym w artykule „PiS zawiesił radnego Rafała Piaseckiego. Na jego życzenie„], stanowczo zaprzeczał stosowaniu przemocy domowej. Przyznał jednak, że zdarzało mu się „zatykać usta żony, gdy krzyczała”, a także wyrzucić jej baterię i zasilacz od laptopa, gdy nie chciała z nim spędzić czasu. Podkreślał również, że wywodzi się z „tradycyjnej rodziny, gdzie mężczyzna zarabia, a żona sprząta, prasuje, gotuje”. – Moja nie chciała tego robić. Na pierwszym miejscu stawiała pracę, na drugim – fitness – twierdził.

Wkrótce po ujawnieniu skandalu, od radnego Piaseckiego odcięło się wielu lokalnych polityków, również z Prawa i Sprawiedliwości, do którego jeszcze kilka tygodni temu należał. Nie brakuje jednak głosów, że aktywność medialna żony radnego jest strategią w ramach toczącego się postępowania rozwodowego.

Powiązane treści