Bydgoszcz
-4C
Słonecznie
62% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H -4 • L -4
-11C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaGiganci rocka zagrają w Bydgoszczy
Wishbone Ash w klubie Kuznia (patroni medialni)
20.12.2015 | 15:09

Giganci rocka zagrają w Bydgoszczy

Koncert odbędzie się w lutym 2016 roku.

Na zdjęciu: Koncert w Bydgoszczy będzie wchodził w skład tournee zespołu Wishbone Ash.

Fot. mat. prasowe

Na scenie są już od blisko pół wieku i wydali ponad 20 albumów studyjnych, a 14 lutego zagrają w Bydgoszczy – grupa Wishbone Ash wystąpi w klubie Kuźnia.

Zespół Wishbone Ash, legenda brytyjskiego hard rocka i rocka progresywnego, powstał w 1969 roku w mieście Devon w Wielkiej Brytanii. Rok później wydał swój pierwszy album, a przez kolejnych 45 lat ukazały się jeszcze 23 krążki grupy. Ostatni – Blue Horizon – pojawił się w 2014 roku.

Grupa zasłynęła w świecie muzyki jako pierwsza, który wprowadziła do instrumentarium dwie gitary prowadzące. W swojej historii zespół wielokrotnie zmieniał skład, a obecnie występuje w nim: Andy Powell (założyciel, gitara, śpiew), Muddy Manninen (gitara), Bob Skeat (gitara basowa) oraz Joe Crabtree (perkusja).

Bydgoski koncert odbędzie się 14 lutego w klubie Kuźnia i będzie stanowił część europejskiej trasy. Oprócz Polski (trzy koncerty w naszym kraju) muzycy odwiedzą też Niemcy, Luksemburg, Holandię, Belgię, Austrię i Francję. Bilety do końca bieżącego roku kosztują 100 złotych. W okresie od 1 stycznia do 7 lutego ich cena wzrośnie do 120 złotych, w ostatnim tygodniu będą dostępne za 135 zł. Jako support zagra TBA.

Powiązane treści