PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportGładka porażka Pałacu
28.10.2015 | 20:16

Gładka porażka Pałacu

W środowym meczu Orlen Ligi Pałac przegrał z Budowlanymi Łódź 0:3.

Na zdjęciu: Pałac wciąż musi czekać na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Środowy mecz z Budowlanymi Łódź miał być okazją na pierwsze zwycięstwo Pałacu Bydgoszcz. Okazało się jednak, że rywalki nie dały zespołowi Adama Grabowskiego żadnych szans.

Łodzianki rozpoczęły mecz bardzo dobrze i dzięki skutecznym zagrywkom zeszły na pierwszą przerwę techniczną z prowadzeniem 8:4. W kolejnych minutach przyjezdne powiększały przewagę i na kolejną przerwę zeszły już z ośmiopunktowym prowadzeniem. Do końca tej partii Budowlane nie pozwoliły Pałacowi odrobić strat, powiększając różnicę. Ostatecznie wygrały 25:13.

W drugiej odsłonie bydgoszczankom w końcu udało się nawiązać równą walkę z rywalkami i przez połowę seta żadnej z drużyn nie potrafiła odskoczyć. Dopiero po asie serwisowym Sylwii Pyci łodzianki objęły trzypunktowe prowadzenie (14:11), lecz i wtedy pałacanki zdołały szybko wyrównać. W końcówce seta bardzo dobrze spisała się jednak Ewelina Brzezińska, której skuteczne ataki pozwoliły przyjezdnym ponownie uzyskać przewagę (17:14). Tym razem Pałac nie odrobił strat i Budowlane prowadziły w meczu 2:0.

W trzecim secie Pałac długo mógł liczyć na korzystny rezultat, a wynik oscylował w granicach remisu. Jeszcze na drugą przerwę techniczną bydgoszczanki zeszły z prowadzeniem 16:15, lecz później popełniły dwa kosztowne błędy i przegrywały 17:19. Budowlane skorzystały z prezentu i utrzymały prowadzenie do końca seta, triumfując 25:23.

Dla Pałacu była to trzecia porażka w tym sezonie. O pierwsze zwycięstwo bydgoszczanki zawalczą w sobotę, gdy zagrają z BKS Aluprof Bielsko-Biała. Początek meczu o godzinie 14:45 w hali Łuczniczka.