Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 16 • L 16
18C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
26C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaGlobal Game Jam 2016
12278678_1017704738293987_8087420155830205808_n
25.01.2016 | 19:05

Global Game Jam 2016

Na zdjęciu: Międzynarodowe logo Global Game Jam

Fot. materiały prasowe

To będzie wyjątkowy weekend dla fanów gier! W dniach 29-31 stycznia w Bibliotece Głównej UKW w Bydgoszczy już po raz drugi odbędzie się największe na świecie wydarzenie mające na celu tworzenie gier, czyli Global Game Jam. 

Lokalną, bydgoską, edycję tej międzynarodowej imprezy organizują studenci i wykładowcy specjalizacji GAMEDEC – badanie i projektowanie gier na kierunku Humanistyka Drugiej Generacji na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Do udziału w niej zapraszają wszystkich pasjonatów gier, którzy będą mogli sprawdzić się w dwóch kategoriach: ANALOG JAM SITE (gry planszowe, karciane, RPG i LARP) oraz DIGITAL JAM SITE (gry na PC i na urządzenia mobilne).

Global Game Jam odbywa się równocześnie na całym świecie. Wydarzenie to łączy miłośników gier i angażuje ich do projektowania nowych tytułów realizujących wspólny temat przewodni. Na wykonanie takiego zadania mają oni 48 h. Jednak nikt nie pracuje indywidualnie. Uczestnicy są podzieleni na grupy i wspólnie poszukują pomysłów, projektują, programują oraz kontaktują się ze specjalistami i innymi osobami biorącymi udział w wydarzeniu.

Stworzone prototypy gier są składane przed komisją konkursową, która wybiera najlepszy projekt. Przewodniczącym jury jest dr Paweł Schreiber. Oprócz niego w gronie jurorów znajdują się osoby związane z branżą gier komputerowych i planszowych.

Jednak to nie wygrana jest najważniejsza w Global Game Jam. Organizatorzy podkreślają, że istotna jest przede wszystkim współpraca osób uczestniczących w wydarzeniu. Ponadto udział w imprezie to dobra okazja do nawiązania nowych znajomości i dobrej zabawy w towarzystwie osób dzielących tę samą pasję. Uczestnicy mogą również zdobyć gry, których nie mieli szansy przetestować wcześniej. Nagrody dla nich ufundowali sponsorzy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Dołączyć do niego mogą wszystkie chętne osoby, które ukończyły 18 lat. Do tej pory na liście uczestników jest już 40 osób i wciąż można zapisywać się na tę imprezę poprzez rejestracje na stronie internetowej Gamedec.UKW Jam Site. Tam znajdują się również najważniejsze informacje dotyczące tego wydarzenia. Plan imprezy został zamieszczony na stronie Global Game Jam UKW na Facebooku.

Powiązane treści