Bydgoszcz
7C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
13C
Sr
14C
Czw
20C
Pt
23C
Sob
26C
Nd
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaGmina Białe Błota: Konsultacje społeczne w sprawie Metropolii Bydgoszcz
Białe Błota_1200x800
09.03.2016 | 08:05

Gmina Białe Błota: Konsultacje społeczne w sprawie Metropolii Bydgoszcz

Ankiety można składać do 4 kwietnia. Odbywać się będą także konsultacje z mieszkańcami.

Na zdjęciu: Gmina Białe Błota

Fot. Urząd Gminy Białe Błota

Trwają konsultacje społeczne w sprawie przystąpienia gminy Białe Błota do związku metropolitalnego „Metropolia Bydgoszcz”. Wstępną pozytywną opinię wyrazili radni Gminy Białe Błota w dniu 26 stycznia br. Do  4 kwietnia 2016 roku swoją opinię będą mogli wyrażać mieszkańcy. W konsultacjach mogą uczestniczyć osoby stale zamieszkujące na terenie gminy Białe Błota i posiadające czynne prawo wyborcze.

Wypełnione ankiety należy złożyć w Urzędzie Gminy Białe Błota lub przesłać elektronicznie na adres metropoliabydgoska@bialeblota.pl. Ponadto organizowane będą spotkania z mieszkańcami gminy, podczas których będzie można aktywnie uczestniczyć w konsultacjach.

Do korzyści związanych z przystąpieniem gminy Białe Błota, do tworzonego związku „Metropolia Bydgoszcz”, zaliczyć należy przede wszystkim: wzrost znaczenia Bydgoszczy i związku metropolitalnego na arenie ogólnopolskiej, wspólną realizację zadań z zakresu ładu przestrzennego i rozwoju transportu publicznego, współdziałanie w ustalaniu przebiegu dróg krajowych i wojewódzkich na obszarze związku, promocję i rozwój obszaru związku. Członkostwo gminy Białe Błota w związku metropolitalnym będzie korzystne również pod względem finansowym.

Podobne wpisy

Powiązane treści