Bydgoszcz
1C
Słonecznie
69% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 1 • L 1
4C
Nd
7C
Pon
14C
Wt
15C
Sr
18C
Czw
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaGmina Białe Błota: Konsultacje społeczne w sprawie Metropolii Bydgoszcz
Białe Błota_1200x800
09.03.2016 | 08:05

Gmina Białe Błota: Konsultacje społeczne w sprawie Metropolii Bydgoszcz

Ankiety można składać do 4 kwietnia. Odbywać się będą także konsultacje z mieszkańcami.

Na zdjęciu: Gmina Białe Błota

Fot. Urząd Gminy Białe Błota

Trwają konsultacje społeczne w sprawie przystąpienia gminy Białe Błota do związku metropolitalnego „Metropolia Bydgoszcz”. Wstępną pozytywną opinię wyrazili radni Gminy Białe Błota w dniu 26 stycznia br. Do  4 kwietnia 2016 roku swoją opinię będą mogli wyrażać mieszkańcy. W konsultacjach mogą uczestniczyć osoby stale zamieszkujące na terenie gminy Białe Błota i posiadające czynne prawo wyborcze.

Wypełnione ankiety należy złożyć w Urzędzie Gminy Białe Błota lub przesłać elektronicznie na adres metropoliabydgoska@bialeblota.pl. Ponadto organizowane będą spotkania z mieszkańcami gminy, podczas których będzie można aktywnie uczestniczyć w konsultacjach.

Do korzyści związanych z przystąpieniem gminy Białe Błota, do tworzonego związku „Metropolia Bydgoszcz”, zaliczyć należy przede wszystkim: wzrost znaczenia Bydgoszczy i związku metropolitalnego na arenie ogólnopolskiej, wspólną realizację zadań z zakresu ładu przestrzennego i rozwoju transportu publicznego, współdziałanie w ustalaniu przebiegu dróg krajowych i wojewódzkich na obszarze związku, promocję i rozwój obszaru związku. Członkostwo gminy Białe Błota w związku metropolitalnym będzie korzystne również pod względem finansowym.

Podobne wpisy

Powiązane treści