Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 19 • L 19
22C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
26C
Sob
23C
Nd
Metropolia BydgoskaInowrocławNa sygnaleGolf jechał całą szerokością jezdni. Kierowca miał ponad 3 promile
radiowóz_policja_ED
25.07.2017 | 12:02

Golf jechał całą szerokością jezdni. Kierowca miał ponad 3 promile

Mężczyzna został zatrzymany przez innego kierowcę.

Na zdjęciu: Policjanci złapali w poniedziałek także innego pijanego kierowcę.

Fot. archiwum

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena golfa, który został zatrzymany w powiecie inowrocławskim. Jego pojazd jechał całą szerokością jezdni.

W poniedziałek po godz. 10.00 jeden z kierowców w rejonie m. Pieranie w gminie Dąbrowa Biskupia zauważył samochód marki vw golf, którego kierowca wykonywał dziwne manewry. Jechał całą szerokością jezdni, momentami zjeżdżając do pobocza. Gdy vw zatrzymał się przed sklepem w Radojewicach, podjechał do niego kierowca, który podążał za nim. Wyczuł od kierowcy alkohol, zabrał mu kluczyki i powiadomił inowrocławską policję.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, którzy podjęli interwencję zbadali stan trzeźwości kierowcy vw. Wynik alkomatu wskazał 3,34 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, a we wtorek zostanie mu postawiony zarzut kierowania pojazdem po alkoholu, za co grozi kara do 2 lat więzienia.

Tego samego dnia w ręce policjantów WRD wpadł jeszcze jeden nietrzeźwy kierujący. W miejscowości Jaszczółtowo w gminie Rojewo  patrol zatrzymał jadącego audi 37-letniego mężczyznę. Miał on 1,8 promila alkoholu w organizmie i nie zastosował się do prawomocnego zakazu kierowania pojazdami wydanego przez sąd na okres 3 lat.

Powiązane treści