Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 16
19C
Sr
21C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
20C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleGorąca i pracowita noc bydgoskich strażaków. Pożary i zderzenie na Błoniu
straż pożarna bydgoszcz
12.04.2018 | 08:53

Gorąca i pracowita noc bydgoskich strażaków. Pożary i zderzenie na Błoniu

Na zdjęciu: Minionej nocy bydgoscy strażacy wielokrotnie wyjeżdżali do akcji na terenie miasta.

Fot. Stanisław Gazda / zdjęcie ilustracyjne

– Było trochę roboty – przyznaje dyżurny bydgoskiej straży pożarnej, którego pytamy o zdarzenia z minionej nocy.

Zaczęło się o godzinie 20.47 od wezwania na ulicę Wyszogrodzką 31 a, gdzie w budynku mieszkalnym palił się fotel. Strażacy wynieśli z mieszkania nieprzytomnego mężczyznę ze spowolnionym oddechem. Po podaniu mu tlenu – funkcje życiowe wróciły, ale decyzją ratowników medycznych został zabrany do szpitala na badania. A nadpalenie fotela powstało najprawdopodobniej od niedopałka papierosa z którym mężczyzna zasnął.

Już dzisiaj, o 0.29 strażacy wezwani zostali przez interweniujących policjantów do pomocy przy otwarciu mieszkania na Starym Rynku.

Nad ranem, o godzinie 2.17 zastęp PSP udał się na ulicę Poznańską 9, by ugasić podpalone drzwi wejściowe do jednego z mieszkań, z którego na zewnątrz wyprowadzone zostały dwie osoby, przekazane następnie pogotowiu ratunkowemu.

O godzinie 4.26 w Maksymilianowie przy ul. Stolarskiej w hali produkcyjnej zapaliła się maszyna do produkcji pojemników plastikowych. Na szczęście w porę udało się ją ugasić.

O godzinie 5. 35 na ulicy Szubińskiej, przed skrzyżowaniem z ulicą Żwirki i Wigury, na przystanku autobusowym na pojazd linii 64 wpadły dwa samochody osobowe, które zderzyły się w pobliżu. Kierująca jednego z nich została zabrana do szpitala na badania.


Powiązane treści