Wiatr: 3km/h SW
H 27 • L 27
23C
26C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportGorzki wyjazd Astorii. Porażka z ostatnim zespołem tabeli
Astoria_Nysa_0553
05.12.2015 | 21:29

Gorzki wyjazd Astorii. Porażka z ostatnim zespołem tabeli

Na zdjęciu: Paweł Lewandowski zdobył w Katowicach 13 punktów.

Niemiłą niespodziankę sprawili swoim kibicom koszykarze Astorii Bydgoszcz. W sobotę podopieczni Przemysława Gierszewskiego przegrali z ostatnią drużyną tabeli.

Beniaminek z Katowic miał dotąd na swoim koncie zaledwie dwa zwycięstwa, ale bydgoszczanie mogli jeszcze odczuwać zmęczenie po środowym meczu z Legią Warszawa. W I kwarcie oba zespoły były jednak bardzo skuteczne w ofensywie i po dziesięciu minutach spotkania gospodarze mieli na swoim koncie 30 punktów, a Astoria – 23. II kwartę znacznie lepiej rozpoczęli bydgoszczanie, którzy prowadzili już 34:32, ale później Ślązacy wrócili do gry i ponownie wyszli na prowadzenie. Zabójcza okazała się trzecia kwarta, w której – po serii ośmiu punktów – Mickiewicz Romus prowadził już 72:54. Później bydgoszczanie zdołali nieco zmniejszyć stratę, ale nie udało im się odwrócić losów meczu. Ostatecznie gospodarze wygrali 86:79.

12 grudnia we własnej hali Astoria zagra z GKS-em Tychy.

13. kolejka I ligi koszykówki mężczyzn
AZS MICKIEWICZ ROMUS KATOWICE – ASTORIA BYDGOSZCZ 86:79 (30:23, 19:19, 25:20, 12:17)

Mickiewicz Romus: Migała 21 (11 zb.), Kozak 19 (9 as.), Grzegorzewski 16,  Szczypka 14, Leszczyński 6, Piotrowski 4, Kurdubski 4, Nowak 2,  Kolenda 0, Gospodarek 0, Kołakowski 0.

Astoria: Robak 22 (4×3), Lewandowski 13 (5 s.), Szyttenholm 11, Grod 9 (9 zb.), Kutta 8, Fatz 8, Laydych 6, Barszczyk 2, Łucka 0.