Bydgoszcz
6C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 6 • L 6
6C
Sr
10C
Czw
9C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaGospodarcza historia Bydgoszczy zaprezentowana poprzez eksponaty warszawskiego muzeum
Bdg_Spichrze_13_07-2013
14.09.2016 | 07:38

Gospodarcza historia Bydgoszczy zaprezentowana poprzez eksponaty warszawskiego muzeum

Ekspozycje muzeum będą prezentowane w obiektach miejskich znajdujących się na terenie Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Spichrze znajdujące się nieopodal Starego Rynku

Fot. archiwum / wolny dostęp

Wczoraj (13 września) w Warszawie podpisano list intencyjny zakładający współpracę pomiędzy trzema partnerami: Muzeum Techniki i Przemysłu NOT, Miastem Bydgoszcz oraz Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Na czym ma ona polegać?

Mieszcząca się w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki placówka jest zainteresowana prezentacją historii i myśli kultury technicznej, rozwijania zainteresowań techniką oraz jej tradycjami, a także popularyzacją wiedzy technicznej i promowaniem idei zrównoważonego rozwoju cywilizacyjnego. Część jej wystaw już wkrótce będzie można zobaczyć w mieście nad Brdą. W zbiorach muzeum znajduje się ponad 15 tys. eksponatów dokumentujących rozwój techniki polskiej i światowej od XIX do XXI wieku. Te, które będzie można zobaczyć w Bydgoszczy, mają dotyczyć przede wszystkim historii gospodarczej naszego miasta.

Ekspozycje muzeum będą prezentowane w obiektach miejskich znajdujących się na terenie Bydgoszczy. Jakich konkretnie? Tego na razie nie wiadomo. Prowadzone mają być konsultację dotyczące zagospodarowania obiektów Młynów Rothera. Za realizację przedsięwzięć wystawienniczych, edukacyjnych i naukowo-badawczych odpowiadać będzie bydgoskie Muzeum Okręgowe.

Powiązane treści