Bydgoszcz
21C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 21 • L 21
19C
Wt
19C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaMETROPOLIA LITERankingi i ciekawostkiGra Pokemon GO oficjalnie dostępna w Polsce. Czy bydgoszczanie też oszaleją na jej punkcie?
pokemon
16.07.2016 | 13:59

Gra Pokemon GO oficjalnie dostępna w Polsce. Czy bydgoszczanie też oszaleją na jej punkcie?

Na zdjęciu: Bydgoszczanie grający w tę grę mogą znaleźć Pikachu w Myślęcinku.

Fot. wolny dostęp

Od kilku dni cały świat oszalał na punkcie gry Pokemon GO. W Bydgoszczy również nie brakuje osób, które chodzą z telefonem w ręku i szukają pokemonów. Teraz liczba graczy może się znacznie zwiększyć.

Zmianę może spowodować to, że gra została już oficjalnie wprowadzona w Polsce. Pobrać ją można ze Sklepu Google Play i Apple App Store. Wcześniej uzyskanie dostępu do gry nie było takie proste. Jednym ze sposobów na zagranie w Pokemon GO było założenie konta w amerykańskim lub australijskim sklepie AppStore oraz ściągnięcie gry na swój telefon.

Pokemon GO to prosta gra, w której głównym celem jest łapanie pokemonów. Jednak akcja gry toczy się w realnym świecie. Aplikacja mobilna opiera się na technologii rozszerzonej rzeczywistości – na ekranie widzimy mapę swojej okolicy, a na niej pojawiają się stworki. Nasza lokalizacja ustalana jest na podstawie nawigacji GPS. Pokemony łapie się za pomocą kliknięć w odpowiednią ikonę pojawiającą się na ekranie telefonu.

W każdym mieście pokemony rozmieszczone są w różnych lokalizacjach. Na przykład bydgoscy gracze mogą znaleźć Pikachu w Myślęcinku. Osoby korzystające z aplikacji nawzajem informują siebie o miejscach występowania pokemonów oraz umawiają się na wspólne łapanie stworków. Do wymiany informacji dochodzi między innymi w założonych na Facebooku grupach Pokemon GO Bydgoszcz. Porady i sztuczki zamieszczane są również na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku.

Powiązane treści