Bydgoszcz
13C
Słonecznie
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 16 • L 12
20C
Czw
22C
Pt
24C
Sob
25C
Nd
24C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIGrafficiarze nie zachwycili
DSCF0031 (Copy)
13.03.2017 | 14:28

Grafficiarze nie zachwycili

Taka twórczość nie mogła być nagrodzona, więc zostanie ukarana.

Na zdjęciu: "Robota" grafficiarzy (zdjęcie ilustracyjne).

Fot. Stanisław Gazda

Policjanci z bydgoskiego Błonia namierzyli i zatrzymali dwóch sprawców namalowania graffiti na elewacji kamienicy przy ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy. Jeden z nich był nieletni. To właśnie on był pomysłodawcą umieszczenia napisów.

W miniony piątek (10.03.), po godzinie 23.00, wątpliwą twórczością popisali się dwaj młodzi chłopcy idący ulicą Grunwaldzką. Ich zdaniem należało ulicę upiększyć – umieszczając na elewacji jednej z kamienic umieścili napisy. Malowidła zwróciły wagę kryminalnych z komisariatu na Błoniu. Już następnego dnia policjanci ustalili i zatrzymali ich autorów. Okazali się nimi dwaj bydgoszczanie w wielu 15 i 19 lat. Jak wynika z ustaleń mundurowych, pomysłodawcą graffiti był  15-latek.

Obaj grafficiarze usłyszeli zarzuty dotyczące niszczenia mienia jako czynu o charakterze chuligańskim. Teraz ich postępowanie oceni sąd, który z uwagi na charakter czynu może zwiększyć im wymiar kary o połowę dolnej granicy. Z uwagi na wiek młodszego z nich jego sprawą zajmie się sędzia rodzinny.


Powiązane treści