Bydgoszcz
10C
Słonecznie
71% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 10 • L 10
11C
Sob
10C
Nd
8C
Pon
9C
Wt
12C
Sr
Metropolia BydgoskaŚwiecieNa sygnaleGroźne zderzenie dwóch tirów i osobówki na autostradzie A1. Na drogę wysypały się… marchewki [AKTUALIZACJA – środa, godz. 10:00]
wypadek Kujawsko-POmorskie
03.04.2018 | 21:47

Groźne zderzenie dwóch tirów i osobówki na autostradzie A1. Na drogę wysypały się… marchewki [AKTUALIZACJA – środa, godz. 10:00]

Na zdjęciu: Na miejsce wypadku zadysponowano cztery zastępy strażaków. Droga w kierunku Łodzi jest całkowicie nieprzejezdna.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Dwa samochody ciężarowe oraz jeden osobowy wzięły udział w wypadku, do którego doszło we wtorek wieczorem na autostradzie A1 na wysokości miejscowości Błądziejewo w powiecie świeckim.

O zdarzeniu dyżurny kujawsko-pomorskiej straży pożarnej poinformował krótko po godzinie 21:00. Do zderzenia trzech pojazdów doszło na trasie w kierunku Łodzi. Kierowca jednego z tirów w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Kolejny z uczestników zdarzenia był krótko po nim badany na miejscu przez ratowników medycznych.

Jak udało nam się ustalić, towar z jednej z ciężarówek, która przewoziła marchewki, wysypał się na drogę. Autostrada w kierunku południowym jest całkowicie zablokowana, do jednego pasa ograniczono z kolei ruch w stronę Gdańska.

Na miejsce wypadku zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej. Pracują tam również policjanci, którzy ustalający obecnie okoliczności zdarzenia.

AKTUALIZACJA – WTOREK, GODZ. 22:30
Utrudnienia w rejonie wypadku mogą potrwać nawet trzy godziny. Z uwagi na zablokowany odcinek A1 między węzłami Warlubie a Nowe Marzy zadysponowano objazd drogą krajową nr 91.

AKTUALIZACJA – ŚRODA, GODZ. 10:00
Mimo upływu ponad dwunastu godzin od wypadku trasa A1 między węzłami Warlubie i Nowe Marzy w kierunku Łodzi nadal jest nieprzejezdna. Funkcjonuje objazd drogą wojewódzką nr 214 oraz drogą krajową nr 91 – Oba tiry trzeba było wyciągnąć na drogę, a następnie rozładować – mówią nam świeccy policjanci. – Początkowo utrudnienia miały ustąpić około dziesiątej, ale już wiadomo, że prace się przedłużą.

Wtorkowy wieczorny wypadek miał nietypowy przebieg. Samochód osobowy marki Peugeot podczas manewru wyprzedzania wpadł w poślizg i uderzył w bariery energochłonne. Kierowca jednej z ciężarówek postanowił zatrzymać się, aby udzielić pomocy kierowcy i oświetlić miejsce zdarzenia. Wówczas, z dotąd nieustalonych przyczyn, w jego tył wjechał kierowca innego tira. I to właśnie on z najcięższymi obrażeniami trafił do szpitala.

Policjanci nadal badają okoliczności, które doprowadziły do zderzenia. Wiadomo, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Powiązane treści