Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 10 • L 10
13C
Czw
13C
Pt
14C
Sob
14C
Nd
8C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnalePięć osób rannych w wypadku w regionie. Sprawca miał trzy promile alkoholu! [AKTUALIZACJA]
wypadek_obwodnica_szubin_dk5_KWP
13.05.2017 | 11:41

Pięć osób rannych w wypadku w regionie. Sprawca miał trzy promile alkoholu! [AKTUALIZACJA]

Do zdarzenia doszło około godziny 9:30 - poinformowało stanowisko kierowania Komendy Wojewódzkiej PSP.

Na zdjęciu: W rejonie wypadku ruch odbywał się przez kilkadziesiąt minut wahadłowo.

Fot. KWP Bydgoszcz

Pięć osób zostało przetransportowanych do szpitala w wyniku przedpołudniowego wypadku seata cordoba oraz peugeota 407, do którego doszło na obwodnicy Szubina niedaleko miejscowości Kowalewo. 44-letni sprawca zdarzenia trafił z kolei do policyjnego aresztu – badanie alkomatem wykazało, że miał aż trzy promile alkoholu w organizmie!

Mimo że okoliczności wypadku nadal badają szubińscy funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora, to z ich wstępnych ustaleń wyłania się obraz skrajnej głupoty 44-latka. Zdaniem policjantów, pijany mężczyzna miał, skręcając z obwodnicy w ulicę Jana Pawła II, zajechać drogę jadącemu na wprost peugeotowi, doprowadzając do zderzenia.

W jego wyniku do szpitala w Bydgoszczy trafiły trzy osoby podróżujące peugeotem, w tym dwoje dzieci w wieku 5 oraz 9 lat. Do szpitala trafiły również dwie pasażerki seata – dorosła kobieta oraz 14-letnia dziewczynka.

Sprawca zdarzenia nie odniósł obrażeń. Z uwagi na swój stan został jednak umieszczony do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Ruch w rejonie wypadku był przez kilkadziesiąt minut utrudniony.

Powiązane treści