Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 5km/h NW
H 20 • L 20
23C
Pt
21C
Sob
23C
Nd
20C
Pon
24C
Wt
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIGrypa nie odpuszcza…
grypa
03.04.2016 | 14:53

Grypa nie odpuszcza…

Tendencje wzrostowe zachorowań, są w okresie wiosenno-zimowym zjawiskiem normalnym.

Na zdjęciu: W laboratorium WSSE w Bydgoszczy.

Fot. Stanisław Gazda

W okresie od 23 do 31 marca 2016 roku w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 9 934 zachorowania oraz podejrzenia zachorowań na grypę – to wzrost o 314 przypadków w stosunku do poprzedniego tygodnia.

Najwięcej zachorowań ponownie odnotowano w powiecie toruńskim (2337 przypadki), najmniej natomiast – jak poprzednio – w powiecie nakielskim (10 zgłoszeń). Podobnie jak w ubiegłym okresie sprawozdawczym najczęściej  chorowały osoby w przedziale 15-64 lat (43,3% ogółu chorych), najrzadziej zaś osoby w wieku 65 lat i więcej (9,1% ogółu zachorowań).

Obserwowany wzrost ilości zachorowań na terenie województwa, w porównaniu z ubiegłym tygodniem, związany jest z okresem zwiększonej częstotliwości zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne, w którym nadal się znajdujemy. Nie stwarza to jednak szczególnych zagrożeń epidemicznych.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy przypomina, że okres zmiany pór roku może stanowić zagrożenie dla zdrowia, dlatego apeluje o rozwagę w zachowaniach oraz zabezpieczanie się przed grypą poprzez działania profilaktyczne. W przypadku wystąpienia objawów choroby należy udać się do lekarza. Nieleczenie grypy może doprowadzić do groźnych powikłań w przyszłości.

Powiązane treści