Bydgoszcz
4C
Słonecznie
64% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 4 • L 4
5C
Nd
8C
Pon
14C
Wt
15C
Sr
18C
Czw
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczWydarzeniaGrzegorz Kasdepke w MCK
Kacperiada-Kasdepke

Grzegorz Kasdepke w MCK ()

Bajkopisarz, scenarzysta a może radiowiec? Przekonajcie się, kim on jest.

Na zdjęciu: Fragment okładki książki pt. "Kacperiada".

Fot.

Grzegorz Kasdepke pojawi się 21 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Spotkanie z nim rozpocznie się o godz. 11:00 w sali kinowo-widowiskowej MCK. Dlaczego warto tam być?

Zaproszony gość Jolanty Niwińskiej to mężczyzna, który bardzo dobrze rozumie psychikę dziecka. Jest on autorem wielu książek dla młodych czytelników, bajek i opowiadań. Jego utwory charakteryzują się ciepłym humorem przy pomocy którego, przekazywane są cenne treści i morały. Pisarz znany jest m.in. z książki „Kacperiada”, w której opisuje przygody małego chłopca Kacpra i jego taty oraz sposoby w jaki samodzielnie rozwiązują pojawiające się problemy. Poza tym można kojarzyć go z dziełem takim, jak „Tu i tam z Kubą i Bubą” przedstawiającą przykłady zachowania się w różnych sytuacjach dobrze wychowanego człowieka, czy książką „Detektyw Pozytywka”, w której dzieci samodzielnie rozwiązują zagadki dotyczące zjawisk towarzyszących im na co dzień. Jego książki znajdują się na liście lektur szkolnych.

Grzegorz Kasdepke jest nie tylko autorem książek dla dzieci i młodzieży, ale także twórcą słuchowisk radiowych oraz scenariuszy programów i seriali telewizyjnych t.j. „Ciuchcia”, „Budzik”, „Podwieczorek u Mini i Maxa”. Był on również redaktorem naczelnym magazynu dla dzieci „Świerszczyk” oraz publikował teksty w tygodniku „Polityka”.

Spotkanie odbędzie się w ramach akcji Bydgoskie Biesiady Czytelnicze. Wstęp na to wydarzenie jest darmowy.

Powiązane treści