Bydgoszcz
19C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 19 • L 19
13C
Pt
10C
Sob
11C
Nd
15C
Pon
9C
Wt
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaGrzegorz Schetyna przyjechał do Bydgoszczy, by rozmawiać o nowym programie wyborczym PO
20160625_102916
26.06.2016 | 11:34

Grzegorz Schetyna przyjechał do Bydgoszczy, by rozmawiać o nowym programie wyborczym PO

Towarzyszyli mu czołowi przedstawiciele Platformy Obywatelskiej z naszego regionu.

Na zdjęciu: Od lewej: Piotr Całbecki, Rafał Bruski, Grzegorz Schetyna i Tomasz Lenz

Fot. JW

Kilka dni temu rozpoczął się cykl konwencji programowych PO pod nazwą Polska Obywatelska 2.0. Wczoraj (25 czerwca) przedstawiciele tej partii pojawili się w Bydgoszczy, by właśnie w tym mieście rozmawiać o infrastrukturze. 

Miasto nad Brdą odwiedził przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Podczas jego odwiedzin towarzyszyli mu czołowi przedstawiciele PO z naszego regionu: szef PO w Kujawsko-Pomorskiem Tomasz Lenz, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Politycy wspólnie wystąpili na konferencji prasowej, która odbyła się przed konwencją programową.

Spotkanie polityków rozpoczęło się na polanie przy pętli tramwajowej przy ul. Wyścigowej, tuż obok dworca kolejowego Bydgoszcz Wschód. Miejsce to nie zostało wybrane przypadkowo. – Stoimy na tle najdłuższej linii tramwajowej w Polsce, jaka powstała w ciągu ostatniej perspektywy unijnej, to ponad 10 km podwójnych torów – mówił Bruski. Ponadto Grzegorz Schetyna podkreślił, że znajdujący się obok Dworzec Wschód w Bydgoszczy, to symbol inwestycji, które realizowała w mieście Platforma. Piotr Całbecki podkreślił, że jest to najnowocześniejszy tego typu obiekt w województwie kujawsko-pomorskim.

Podczas krótkiej konferencji politycy zaprezentowali plan konwencji oraz wypowiedzieli się na temat infrastruktury w Bydgoszczy i całym województwie. O planach inwestycyjnych mówił przede wszystkim marszałek województwa. – W nowej perspektywie chcielibyśmy w najbliższych latach w większości miast i miasteczek zbudować podobne obiekty, które integrują transport publiczny. Sądzę, że tzw. BiT City 2 będzie kolejnym milowym krokiem do zintegrowania naszego województwa – mówił Całbecki. – Jako województwo, które wciąż się rozwija, mamy jeszcze sporo do zrobienia, ale też do realizacji projektów potrzebne jest przede wszystkim doświadczenie, współpraca i jesteśmy tego przykładem – dodał marszałek.

Czytaj też: Tramwaj do Fordonu dzień po awarii. Prezydent zapowiada reakcję

Następnie przedstawiciele PO udali się do Centrum Targowo – Wystawienniczego w Myślęcinku, by tam dyskutować na temat programu infrastrukturalnego rozwoju Polski. Rozmowy toczyły się w trzech panelach: infrastruktura drogowa, wodna oraz transport kolejowy. Wypracowane wczoraj wnioski mają zostać poddane dokładnej analizie i zaprezentowane podczas konwencji krajowej.

Pod koniec września na kongresie programowym w Warszawie przyjęte mają zostać ramy programowe informujące o działaniach polityków PO. Ostateczny program „Polska Obywatelska 2.0” ma powstać przy pomocy wyborców. – Chcemy pisać go z Polakami – podkreśla Grzegorz Schetyna. Poprzez konwencje organizowane w poszczególnych województwach, politycy chcą się przygotować do wyborów samorządowych w 2018 roku.

Powiązane treści