Bydgoszcz
5C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 5 • L 5
9C
Pon
13C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
10C
Pt
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaGrzegorz Schetyna w Bydgoszczy. Komentował działania PiS-u
Grzegorz Schetyna - ST
26.11.2015 | 22:09

Grzegorz Schetyna w Bydgoszczy. Komentował działania PiS-u

Podczas czwartkowego spotkania z bydgoskimi politykami PO Grzegorz Schetyna odniósł się do ostatnich działań partii rządzącej.

Na zdjęciu: Grzegorz Schetyna spotkał się z politykami PO na obiektach bydgoskiego Zawiszy.

Fot. Sebastian Torzewski

Ubiegający się o władzę w Platformie Obywatelskiej Grzegorz Schetyna spotkał się z lokalnymi politykami swojej partii. W czasie konferencji prasowej były marszałek i wicepremier mówił m.in. o ostatnich działaniach.

Spotkanie z działaczami PO odbyło się w budynku bydgoskiego Zawiszy. Gościa przywitał prezydent Rafał Bruski, który był wojewodą, gdy Schetyna pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji. – Grzegorz Schetyna ma mocny charakter. Wczoraj oglądałem do nocy to, co się dzieje w Warszawie i widzę, że PO potrzebuje teraz silnego charakteru – mówił Bruski.

Schetyna w czasie spotkania z dziennikarzami odniósł się do ostatnich wydarzeń z parlamentu, m.in. do odwołania pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego. – To jest złamanie prawa i nie będziemy tego akceptować. PO zrobi wszystko, aby nie dopuścić do następnych takich decyzji – zapowiadał polityk. Kolejną poruszaną przez niego kwestią było odwołanie Tomasza Arabskiego z funkcji ambasadora w Madrycie. – Każdy minister spraw zagranicznych prowadzi własną politykę personalną. Ja mogę tylko powiedzieć, że chciałbym wierzyć, że to nie jest polityczna zemsta – mówił Schetyna.

Spotkanie z lokalnymi politykami PO miało pomóc Schetynie w czasie zbliżających się wyborów na przewodniczącego partii. Jak zapewniał były wicepremier, walka o władzę będzie uczciwą rywalizacją na programy, nawet jeśli padną w jej czasie twarde słowa.

Powiązane treści